Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Şefaatli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nejla Pınarcı yaptığı tablolarla insanları büyülüyor. 10 yıldır hemşirelik yapan Nejla Pınarcı 42 yaşında iki çocuk annesi.

Birçok ilde yaptığı tablolarla, karma sergilere katılan Necla Pınarcı ortaokuldayken resim yapmaya başladığını, o dönemde resim sergilerini gezdiğini, çektiği fotoğrafların tablosunu yapmaya başladığını, lise döneminde ise resim öğretmenin de desteği ile ilk sergisini lisede açtığını ifade etti.

Ankara, Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Mardin’de de yapmış olduğu yağlı boya tablolarla sergilere katılan Nejla Pınarcı, küçüklüğünden beri hemşire ve ressam olmayı çok istediğini belirtirken, "Ailem resim yapmamı çok desteklemedi, ben gizlice konservatuvar mülakatlarına katılıp kazandım, ailemin isteği üzerine 2. Sınıfta bırakarak, küçüklük hayalim hemşirelik eğimine yöneldim. Ama asla resim yapmayı bırakmadım. Lise öğretmenim sağlıkla sanat iç içe derdi, dün gibi hatırlıyorum, hocam sağlıkla sanatı bir arada kullanan ender insanlardandır. Sanat, insanın iç dünyasının dışa açılan kapısıdır. Çocuklarımızı küçük yaşta yönlendirmek, onların gelişimi için çok önemli. Ne olursa olsun hayallerinizden vazgeçmeyin, çünkü hayat çok kısa." şeklinde konuştu.
 
Şefaatli ilçesinde de sergi açan Nejla Pınarcı'nın tabloları herkesi şaşırtacak kadar büyüleyici. Renklerin dans ettiği bir tuvalden, sağlığın içinden çıkan ender insanlardan biri. 

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca, "Sağlık; sadece bedenin değil, ruhun da iyi olma durumudur. Sanat, ruha dokunur. Sanat; doğa sevgisi, evren sevgisi ve insan sevgisi demektir ayrıca. Sanat, inceliktir ve hayata farklı, daha duyarlı bakmamızı sağlar. Şefaatli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz Nejla Pınarcı’yı başarılarından dolayı kutluyorum." dedi.