Sadece Havaalanı mı?

Son günlerde özellikle sosyal medyada 'Yozgat Havaalanı' projesinin hayal olduğu, yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığı yönünde haberler dolaşmaya başladı.
Yayınlanma tarihi: 13 Mayıs 2015, Çarşamba günü, saat: 10:26

Son günlerde özellikle sosyal medyada 'Yozgat Havaalanı' projesinin hayal olduğu, yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığı yönünde haberler dolaşmaya başladı. Seçim arifesinde bunlara alışkın olduğumuzdan fazla da dikkate almıyor, 'siyasi malzeme olarak kullanıldığı' görüşünü benimsiyoruz.

Ama durum sanıldığı gibi değil...
Yozgat'a yapılması planlanan 'Havaalanı Projesi' ile ilgili atılan tek adımın söylemden öteye gitmediği gerçeğinin yanında daha bir çok yatırım ve hizmet birimi ödeneksizlikten bir çoğu durdu, bazıları ise durma noktasına geldi. Sadece seçim arifesinde bazı binalarda çalışılıyormuş havası veriliyor. Sorgun Devlet Hastanesi, Sorgun Futbol Stadı, Yozgat Valilik Sarayı, Çamlık Projesi, Polis Okulu ek binası, Şehir Hastanesi bunlardan sadece bazıları. Seçim öncesinde bu yatırımlar için ödenek tahsis edildi, edildi. Edilmediği takdirde seçim sonrasında buraların tamamlanma ihtimali kelimenin tam anlamı ile 'Yılan hikayesine' dönecektir, dönme ihtimali yüksektir...

'Biz iktidara gelirsek' diye bir şey yok. İster mevcut hükümet devam etsin, isterse diğerlerinden biri veya birden fazlası iktidara gelsin, sonuç değişmeyecektir. Seçimin faturası dün olduğu gibi yine Yozgat'a kesilecektir. Mevut iktidar devam etiğinde 'Para bitti, yatırları yeniden planlamamız gerekiyor, acil durum planı hazırladık' denilecektir. Muhalefetten birisi geldiğinde, 'Gereksiz yatırımlara gereksiz ödenekler ayrılmış, israf yapılmış, bunu önlemek için gerekli kısıtlamayı yapmak durumundayız' diyecektir, başlanılan yatırımlar aciliyet durumuna göre ötelenecektir.

Yanılmayı çok isterim...
Zira eğer yanılırsam kazanacak olan Yozgat olacaktır...

Seyfi Çelikkaya

Etiketler: seyfi çelikkaya  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki