Roma Hamamı tanıtımına ORAN desteği

Yozgat'ın Sarıkaya ilçe merkezinde kurtarma kazılarının devam ettiği Roma Hamamı Kalıntılarının tanıtılması amacıyla hazırlanan projeye Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından mali destek verilmesi uygun bulundu.
Yayınlanma tarihi: 29 Haziran 2015, Pazartesi günü, saat: 07:13

Yozgat'ın Sarıkaya ilçe merkezinde kurtarma kazılarının devam ettiği Roma Hamamı Kalıntılarının tanıtılması amacıyla hazırlanan projeye Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından mali destek verilmesi uygun bulundu.

Kaymakamlık tarafından hazırlanan 'Tarihi Roma Hamamı Tanıtım Projesi' Kayseri, Sivas, Yozgat illerinden yapılan 203 proje arasında yer aldı. Proje, uygulamaya ve fon aktarılmaya uygun bulunarak, mali yönden de desteklenmesi uygun görüldü. 18 ay uygulama süreli proje ile önemli bir kültür ve turizm değerine sahip Tarihi Roma Hamamının tanıtımının yanında Sarıkaya ilçesinin de cazibe merkezi haline gelmesi planlanıyor. Proje kapsamında, Tarihi Roma Hamamı kalıntılarının ulusal ve uluslararası tanıtımına yönelik yazılı, görsel ve sanal platformlarda yenilikçi markalaştırma ve tanıtım çalışmaları yapılacak, ziyaretçilere tanıtım ve rehberlik hizmeti verilip, karşılama kiosku da destinasyona kazandırılacaktır. Proje sonuçlarının sağlayacağı katma değerden hem hedef grup hem de projenin nihai yararlanıcıları olan esnaf, yöre halkı, tur operatörleri faydalanacak, elde edilen turizm gelirleri ilçe esnafının gelir seviyesini artıracak, il ve bölge ekonomisinin kalkınmasına da katkı da bulunacak. 

Kaymakam Yasin Özcan, tarihi Roma Hamamı tanıtımına yönelik hazırlanan projenin, 2015 yılı Mali Destek Programı kapsamında ORAN Kalkınma Ajansına sunularak, mali destek almaya hak kazandığını hatırlattı. Kaymakam Özcan, ''Böylelikle Proje sözleşmesi imzalama aşaması tamamlandıktan sonra sırasıyla, proje faaliyetlerinde yer alan, Tarihi Roma Hamamının uluslararası tanıtımı amacıyla yurt dışı ve yurt içinde fuarlara katılmak sempozyum faaliyetlerinde sunum yapmak üzere katılımları sağlamak. Güvenlik Sistemi Kurulması, Kiosk karşılama rehberlik hizmeti, Web sitesi, Tanıtım kitabı, Broşür, Üç boyutlu röleve, Minyatür model, Magnet, Anahtarlık, Kolye, Tanıtım tabelası, Karton çanta, Kupa bardak, Kırlangıç bayrak, Akıllı tabela ve Tanıtım filmi çalışmaları yapılacaktır. Projemizin toplam bedeli 147 bin 650 lira olup bu bedelin tamamı ORAN kalkınma ajansı tarafından, finanse edilecektir'' dedi. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: sarıkaya   roma   hamam   kaymakam   yasin özcan   oran  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki