Robot Günlerinde 1. Oldular

Türkiye’de ki robot teknolojilerini bir adım öteye taşıyabilmek amacıyla organize edilen 14. Uluslararası ODTÜ robot günleri 4-5 mart 2017 tarihlerinde ODTÜ’de gerçekleştirildi.
Yayınlanma tarihi: 10 Mart 2017, Cuma günü, saat: 07:55

Yurtiçi ve Yırt dışında üniversitelerin yansıra bazı liselerinde katıldığı etkinlik büyük ilgi gördü . Etkinlikte çizgi izleyen ,arama-kurtarma, çöp toplayan, labirent çözen ve serbest adı verilen kategorilerde 200’e yakın robot yarıştı.

Yerköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi robot kulübü olarak Çizgi izleyen kategorisinde öğretmen Erdoğan Çelik, öğrencilerden Yasin Kaya ve İbrahim Demir etkinliğe katıldı.

Çizgi izleyen Kategorisinde YerköyemI6 isimli robotu 127 rakibini geride bırakarak 1. oldu. Bu başarısını Milli Eğitim Mesleki ve Teknik eğitim bölümünden sorumlu Şube Müdürü Ömer Başol eşliğinde İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tekin’i ziyaret ederek paylaştılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tekin: "Sevgili çocuklar öncelikle hepinizi tebrik ederim. Bu tarz başarılar Meslek liselerinden beklediğimiz başarılardı. Sizlerde bizi mahcup etmeyerek yarışmada 1. oldunuz. Öğrencilerimizin  bir şeyler üretmesi gerçekten bizi çok mutlu ediyor. Ümit ediyorum ki bu tarz projelerinizi geliştirir ve insanlığın hizmetine sunarsınız. Biz sizlere destek vermek için buradayız. Sakın unutmayınız ki kapılarımız size her zaman açıktır. Ben şimdiden hepinizi tebrik ediyor akademik hayatınızda başarılar diliyorum. ‘’dedi.

Tekin öğrencilere zamanın ve gençliklerinin kıymetlerini bilmeleri için birer saat armağan etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki