Letonya'nın başkenti Riga'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya alarak 6'ncı kez Avrupa şampiyonluğuna ulaşan Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçimiz Rıza Kayaalp’in ismi 2500 kişilik spor salonuna verildi.
 
İsminin verildiği spor salonu önünde düzenlenen törende konuşan Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp şimdiki hedefinin Ağustos ayında Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek olan olimpiyatlarda altın madalyayı kazanmak olduğunu söyledi. Spor salonuna ismimin verilmesinin kendisini onurlandırdığını ve bununla birlikte omuzlarıma büyük bir sorumlulukta yüklediğini ifade eden Milli Güreşçi Rıza Kayaalp; “Ağırsıklet gibi bir kiloda bu derecede başarı getirmek çok zor. Bunu da çok çalışarak, çok ağırlık kaldırarak yapıyorum. Bu sayede Allah’a şükür rakiplerimi yenmeyi, dize getirmeyi başarıyorum. Sonuçta yiğidin harman olduğu yer Yozgat’tanız.  İnşallah bundan sonra da ülkemi, Yozgat’ımı gururlandırmaya, temsil etmeye devam edeceğim. Önümde 4 buçuk ay var. Olimpiyatlarda da inşallah ülkemize ve Yozgat’ımıza bu sevinci yaşatmak istiyorum. Tüm halkımı düşünerek yoluma ve çalışmalarıma devam edeceğim" dedi.
 
Yiğidimizden Olimpiyat Altın Madalyası Bekliyoruz
Vali Abdulkadir Yazıcı yaptığı konuşmada Rıza Kayaalp’ı kendisinden sonra gelecek gençlere güzel bir örnek sporcu olduğunu vurgulayarak; "Ben öncelikle bizlere Dünya ve Avrupa şampiyonlukları kazandırdığı için güreşçimizi tebrik ediyorum. Bugün Rıza Kayaalp kardeşimiz için buradayız. Kendisi disiplin, dürüstlük, mertlik, çeviklik, yetenek, cesaret ve en önemlisi ahlak gerektiren bir spor dalını icra ediyor. Tarzıyla, yapısıyla, ahlakıyla, sorumluluk anlayışıyla inşallah bu şekilde devam ederek Türk Milletine, Nasuh Akar, Celal Atik ve Necmi Gençalp’den sonra inşallah ülkemize bir olimpiyat madalyası daha kazandıran Yozgatlılar arasına girmesini temenni ediyor ve dua ediyoruz. Ayrıca milli güreşçimizin ismi Spor Vadisinin 1’inci etabın ilk kısmında bulunan 5 bin metre kare alandan oluşan Sporcu Fabrikası’na da Sayın Bakanımız Bekir Bozdağ’ın teklifiyle oraya da verdik. Kendisini bir kez daha tebrik ediyor, bu duygu ve düşüncelerle başta sporcumuzu, onu yetiştiren antrenörlerimizi, anne ve babalarını tebrik ediyorum “dedi.
 
Konuşmaların ardından yeni adı “Rıza Kayaalp Spor Salonu” olan salon, Vali Abdulkadir Yazıcı, Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp ve beraberindekiler tarafından gezildi.
 
Törene Vali Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, Rıza Kayaalp’in annesi Sevim Kayaalp, Rıza Kayaalp’in babası Kelami Kayaalp, il müdürleri ve vatandaşlar katıldı.