Dünya ve Avrupa şampiyonu, Olimpiyat İkincisi, Yozgatlı Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp, Yozgatlıların askeri birlik isteğine destek verdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Milli Güreşçimiz Rıza Kayalp, kaleme aldığı açıklamasında şunları kaydetti. "Merhaba Yozgatlı hemşerilerim, ben Rıza Kayaalp. Bir Yozgatlı olarak, Yozgatımıza askeri bir birliğin gelmesini bende sizler kadar canı gönülden istiyorum. Gerek Güney Doğuda, gerekse 15 Temmuz darbe girişiminde en çok şehit veren il olan Yozgata askeri birliğin yakışacağını düşünüyorum. Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için canını hiçe sayarak ölüme koşan kahraman Yozgatlı hemşerilerim her zaman yanında olduğumu da belirtmek isterim. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da bizlere destek vereceğini ümit ediyor, askeri birliğin Yozgat'a gelmesi için Yozgattan yürüyerek Ankaraya, Başkomutana giden hemşerilerimide yürekten kutluyorum.

Bu birlikteliğin içerisinde olup sizlerle beraber Başkomutana çıkmayı bende çok isterdim. Olimpiyat oyunları sonrası önceden planlanmış bir program nedeni ile Ankara dışında bulunmaktayım. Normalde cuma sizlerle birlikte olmak için donecektim ama sizinde programınız degişmiş. Şunun bilinmesini isterim ki, bedenim olmasa da kalbim ve desteklerim her zaman sizinle olacak. Bununlada kalmıyacak. Olimpiyatta madalya ala sporcuları, Cumhurbaşkanımızın kabulunde kendisine bireysel olarakta Yozgatımızın istegini iletecegim."