Rıza Kayaalp, 'Tek Eksiğim Olimpiyat Şampiyonluğu'

Bozok Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından 'Gençlik Spor ve Zinde Yaşam' konulu konferans düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 22 Aralık 2015, Salı günü, saat: 20:18

Bozok Üniversitesi, Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve  Dünya - Avrupa Şampiyonu Yozgatlı milli güreşçimiz Rıza Kayaalp’in konuşmacı olarak katıldığı söyleşiye Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hayrettin Gümüşdağ, Fakülte dekanları, daire müdürleri öğretim üyeleri  ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Moderatörlüğünü Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hayrettin Gümüşdağ ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Alpaslan Kartal’ın yaptığı söyleşide, milli güreşçimiz Rıza Kayaalp başarı sırlarını öğrencilerle paylaştı.

Küçük yaşlarda güreşçi olmayı isteyen Kayaalp, daha o yaşlarda Nasuh Akar ve Celal Atik gibi adını tarihe yazdırmayı hedeflediğini sözlerine ekledi. Güreşi sevmesinde ailesinin önemli bir desteği olduğunu belirten Kayaalp, Anadolu’nun bir çok ücra köşelerinde geleceğimizi altın madalyalarla süsleyecek bir çok cevherin var olduğunun altını çizdi.

Ülkemizin sportif başarılara ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Kayaalp, ata sporu olan güreş sporuna olan ilginin giderek artırılması adına çalışmalar yapılması gerektiğine dikkat çekti. Son 5 yıldır Türkiye’de sporun her alanında en fazla madalya kazandıran milli sporcu olduğunu söyleyen Kayaalp, tek eksiğinin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu sözlerine ekledi. Milli güreşçi Kayaalp elde ettiği başarıların öncelikle inanmak ve çalışmak olduğunu belirterek: "Bu başarılar kolay elde edilmiyor. Başarılarımın arkasındaki sırrın başta ailem, hocalarım ve bana inanıp güvenen insanların dua ve destekleridir." ifadelerini kullandı.

Söyleşinin sonunda Rektör Karacabey, Milli Güreşçi Rıza Kayaalp'e, söyleşi moderatörleri Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hayrettin Gümüşdağ ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Alpaslan Kartal’a günün anısına plaket takdim etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey üniversitemizde Yozgatlı milli güreşçi Rıza Kayaalp’i ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek : “Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu en kısa zamanda faaliyete geçirerek Bozok Üniversitesi bünyesinde nice  milli sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz “ dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki