Rektör Uçar, Akdağmadenin'de İncelemelerde Bulundu

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tamer Uçar, Akdağmadeni’nde yapımı büyük oranda tamamlanan ve önümüzdeki aylarda iş teslimi gerçekleştirilecek Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu’nu gezerek incelemelerde bulundu. İncelemelerde Rektör Uçar'a, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Hasan Yumak, Prof. Dr. Şaban Güçlü ve Genel Sekreter Erol Sorucu eşlik etti.
Yayınlanma tarihi: 14 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 16:29

Akdağmadeni İlçesinde yapımı büyük oranda tamamlanan çevre düzenleme ve peyzaj projesi uygulanmakta olan Sağlık Yüksekokulu’nu yerinde inceleyen Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, şantiye şefi Akın Sufracı ve Akdağmadeni MYO Öğretim Görevlisi Cem Akol’dan inşaatın aşamaları ve yapımı hakkında detaylı bilgiler aldı.2014 yılı ocak ayında temeli atılan ve yapım bedeli 5 milyon TL’yi bulan Sağlık Yüksekokulu, Akdağmadeni ilçesinde önde gelen projeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

8 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen çok sayıda dersliği, bilgisayar laboratuvarlarının yanı sıra, toplantı ve sergi salonu, 232 metre kare çok amaçlı kapalı spor salonu,266 kişilik konferans salonu ve eğitim amaçlı tüm birimleri ile Akdağmadeni İlçesine canlılık katacak olan Sağlık Yüksekokulu en kısa sürede yeni öğrencilerine ev sahipliği yapacak.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Rektör Uçar üniversitelerin bulundukları ilin kalkınmasında, gelişmesinde ve ilin lokomotifi olma anlamında önemli kazanımlar sağladığını belirterek Bozok Üniversitesi’nin bu misyon dahilinde Yozgat’a ve ilçelerine hizmet verdiğini sözlerine ekledi. Rektör Uçar: “Kısa sürede Akdağmadeni ilçemizde hizmete girecek Sağlık Yüksekokulu’nu gezerek incelemelerde bulunduk. Büyük oranda tamamlandı. Önümüzdeki aylarda üniversitemize devredilecek. Yozgat’ın önemli potansiyel ve dinamiklerini oluşturduğu Akdağmadeni İlçesinin tamamlanan yeni Sağlık Yüksekokulu ile cazibe merkezi haline geleceğinden şüphem yok.” dedi. Ayrıca Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu’nun ilçeler içerisinde ilk 4 yıllık yüksekokul olma özelliğine sahip olduğunu belirten Rektör Uçar önümüzdeki eğitim öğretim yılında hemşirelik ve ebelik bölümlerine öğrenci alınacağını sözlerine ekleyerek bir sonraki planlarının Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüştürmek olduğunu kaydetti.

Rektör Uçar ve beraberindeki heyet incelemelerin ardından Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yaşar Ertürk’ü ziyaret ederek okul hakkında bilgiler aldı. Rektör Uçar eskiyen ve yıpranan mevcut M.Y.O bina projesinin de hazır olduğunu belirterek yeni binanın yapımı esnasında M.Y.O öğrencilerinin geçici olarak Sağlık Yüksekokulu binasında öğrenim göreceklerini ifade etti. Bu yıl açılması planlanan ve Yükseköğrenim Kurumu’ndan onay bekleyen üç yeni program olan Mimari Restorasyon , Çocuk Gelişimi ve Giyim Üretim Teknolojisi programları sonrası öğrenci sayısının bini geçeceğinin altını çizdi.

Ziyaretin ardından Rektör Uçar ve beraberindeki heyet Akdağmadeni MYO’nun bu yıl mezun olan öğrenciler için düzenlediği mezuniyet kokteyline katıldı. Öğrencilerin mezuniyet sevincini paylaşan Uçar mezun öğrenciler, onları yetiştiren aileleri ve öğretim elemanlarını tebrik ederek mezuniyet fotoğrafı çektirdi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki