Rahmet ve minnetle anıyorum

Çoşkun, 'Mustafa Kemal Atatürk’ün eksikliği her an hissedilen değerli bir devlet adamı, iyi bir komutan, iyi bir insan.'
Yayınlanma tarihi: 10 Kasım 2015, Salı günü, saat: 10:18

Yeni Çeltek Kömür İşletmesi Genel Müdürü Osman Coşkun, Ulu Önder Atatürk’ün vefatının 77. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Çoşkun yayınladığı mesajında, şunları kaydetti: "Mustafa Kemal Atatürk yokluğunda eksikliği her an hissedilen değerli bir devlet adamı, iyi bir komutan, iyi bir insandı. O’nun fikirleri, açtığı yol, gösterdiği amaç her zaman Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geleceğine ışık tuttu, tutmaya da devam ediyor.

Dünya milletlerinin bile hayran olduğu değerli bir devlet adamına milletçe sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Atatürk'ün 'Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.' vecizesinden hareketle bizler Cumhuriyetimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmaya her zaman gayret etmeliyiz.

Bizlere düşen görev; Atatürk'ün 'Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar' sözünden hareketle her zaman, üreten-gelişen bir millet olmaya devam edeceğiz. Atatürk'ün en büyük eserim dediği laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyetini, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olarak sonsuza kadar yaşatacağız. O'na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 77. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum."

Etiketler: osman çoşkun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki