Quad HD LCD panelin seri üretimine başlandı

Akıllı telefonlar için geliştirilen panelde Pixel Eyes teknolojisine yer veriliyor. Panelde ayrıca ekran ve dokunmatik cam tek bir katmandan oluşuyor.
Yayınlanma tarihi: 05 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 07:57

Üst düzey akıllı telefonlarda üreticiler Quad HD çözünürlüğü standart olarak benimsemeye başladı. Buna bağlı olarak 2K çözünürlüğe sahip panellerde daha gelişmiş teknolojiler görmek mümkün.

Mobil cihazlar için ekran tedariki sağlayan üreticilerin başında gelen Japan Display, akıllı telefonlar için geliştirdiği tümleşik yapıdaki 2K çözünürlüklü 5-inç üzeri LCD panelin duyurusunu gerçekleştirdi. Söz konusu panelde ekran ve dokunmatik donanımlar bir arada sunuluyor. Bu teknoloji Quad HD bir panelde ilk defa Japan Display tarafından kullanıldı. Ekran teknolojisinde pek çok ilk gerçekleştiren şirket geçtiğimiz günlerde akıllı saatler için yansıtıcı özelliğine sahip ve bu sayede kullanım sürelerini ciddi oranda artıran yeni bir ekran teknolojisinin daha duyurusunu gerçekleştirmişti.

Ultra yüksek çözünürlüklü ekran segmentinde Quad HD çözünürlüklü tümleşik paneli duyurarak sınırları daha da zorlayan Japan Display, fabrikalarında yeni nesil panelin seri üretime başladığınının bilgisini verdi.

5-inç ve üzerinde bir boyuta sahip olacak panel 160 derece görüntüleme açısı, 1500:1 kontrast oranı, 500cd/m2 yüzey parlaklığı, inç başına 500ppi'dan fazlası ve %85'lik NTSC oranıyla dikkat çekiyor.

Pixel Eyes teknolojisine dayanan tümleşik paneller 2012 yılından bu yana akıllı telefonlarda yer alıyor. Söz konusu teknoloji mobil cihazların incelmesinde önemli bir rol üstlenmiştir.

Seri üretime başlayan Quad HD LCD panelin üst düzey mobil cihazlarda ne zaman kullanılacağı henüz açıklanmadı. 

1425706302_jdi-wqhd.jpg

Japan Display, tümleşik yapıdaki Quad HD LCD panelin seri üretimine başladı

 

Etiketler: Japan   Display     tümleşik   yapıdaki   Quad   HD   LCD   panelin   seri   üretimine   başladı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki