Vatanın bölünmez bütünlüğü için görev yapan güvenlik güçlerinin Bayramı’nı kutlamak, milli birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesine katkıda bulunmak ve askere moral vermek amacıyla PTT Başmüdürlüğünce “Size Minnettarız” adlı bir kampanya başlattı. Başlatılan bu kampanyaya Vali Kemal Yurtnaç’da destek verdi.
 
Anlamlı kampanya için dört çeşit tebrik kartı hazırlatan PTT, vatandaşların duygu ve düşüncelerini yazmış olduğu tebrik kartlarını 4 Temmuz tarihinde güvenlik güçlerine teslim edecek. Vali Kemal Yurtnaç’da dört farklı tebrik kartına yazmış olduğu duygu ve düşüncelerini dört farklı adrese PTT aracılığıyla gönderecek. Vali Yurtnaç’ın tebrik kartı,  Genç İlçe Jandarma Komutanlığı, Kul İlçe Jandarma Komutanlığı, Şemdinli İlçe Jandarma Komutanlığı ve Uludere İlçe Jandarma Komutanlığı’nda vatanı korkusuzca savunan kahraman askerlere ulaştırılacak.
 
Vatandaşları Davet Etti
Kampanya hakkında bilgi veren PTT Başmüdürü Mustafa Türkmen, “Kampanya kapsamında güvenlik güçlerimize gönderilecek olan tebrik kartları vatandaşlarımıza ücretsiz dağıtılacak ve gönderi ücreti alınmayacaktır. Gönderi ücretleri kurumumuzca karşılanacaktır” dedi. Mustafa Türkmen, tebrik kartlarının üzerine güvenlik güçlerine gönderilmek istenilen mesaj ve gönderilmek istenen karakol ya da birlik adının yazılmasının yeterli olacağını söyleyerek vatandaşı bu kampanyaya davet etti.