Yozgat PTT Başmüdürü Mustafa Türkmen, PTT’nin 176. kuruluş yılı dolayısıyla beraberindeki kurum personelleri ile birlikte Vali Kemal Yurtnaç’ı makamında ziyaret etti. 

PTT Başmüdürü Mustafa Türkmen, PTT’nin faaliyetleri hakkında Vali Yurtnaç’a bilgi vererek, kuruluş yılı kutlamaları kapsamında düzenlenecek etkinliklerden bahsetti. Türkmen, “Posta faaliyetleri içinde mektup gönderileri, tebligat, kişisel pul, telgraf, faks, filateli hizmetleri yer almaktadır. Bankacılık hizmetlerimiz havale, posta çeki, efektif işlemler, tahsilât işlemleri, emekli maaş ödemeleri, sigortacılık işlemleri, Eurogiro, Western Unıon işlemleri olup, Lojistik alanlarındaki hizmetlerimiz ise PTT Kargo ve APG/Kurye hizmetlerimizdir. Değişen yüzü ve gelişen hizmetleriyle PTT teknolojiye yatırım yapan öncü kuruluşlardandır. Hybrid Mail Birleşik Posta Sistemi, Kayıtlı Elektronik Posta, e-tebligat, E-PTTAVM, HGS ve Cep PTT elektronik ortamda hizmet sunmaya imkân veren yenilikçi projelerdir. Diğer bir hizmetimiz olan PTTCell hizmeti; çok ekonomik olan rakipsiz tarifelerle, siz halkımızın hizmetine sunulmaktadır” dedi. 

Vali Yurtnaç, her geçen gün gelişen ve yenilenen PTT’nin vatandaşın günlük hayatına kolaylıklar getirerek, hizmetler verdiğini söyledi. PTT’nin kendi hizmetleri dışında birçok alanda, vatandaşa kolaylıklar sunduğunu vurgulayan Vali Yurtnaç, “1840 yılında kurulan PTT teşkilatı bugün Türkiye’nin her yerinde çeşitli alanlarda hizmetler vererek, vatandaş memnuniyetini gözeterek, görev yapıyor. 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla PTT Başmüdürümüzün şahsında tüm kurum çalışanlarını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.