'Proje' Eğitimlerine Devam

Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Böyükata'nın girişimleri, gönüllü eğitmenlerin katkılarıyla lisans öğrencilerine yönelik 'Proje Tasarımı Teknikleri' eğitimi verildi.
Yayınlanma tarihi: 10 Mart 2015, Salı günü, saat: 05:30

Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Böyükata'nın girişimleri, gönüllü eğitmenlerin katkılarıyla lisans öğrencilerine yönelik 'Proje Tasarımı Teknikleri' eğitimi verildi, 'Kültürel Faaliyetlerde Proje Yaklaşımı' eğitim çalışması tarihi mekana sahip Yozgat Müzesi'nde gerçekleştirildi.
 
Doç. Dr. Mustafa Böyükata öncülüğünde, Bozok Üniversitesi Bilim ve Proje Üretim Kulübü tarafından düzenlenip, Bozok ve Erciyes Üniversitelerinden beş öğretim üyesinin gönüllü eğitmen olarak yer aldığı 'Lisans Öğrencileri için Proje Tasarımı Teknikleri' eğitim çalışması Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi'nde verildi. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Aytekin, Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Böyükata, Yrd. Doç. Dr. Yusuf Pandır, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Davut Erdem Şahin, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Börekçi tarafından katılımcı öğrencilere seminer verdi, sorularını yanıtladı. Toplam 18 öğrencinin katılımının kabul edildiği eğitim etkinliğinde; Proje Tabanlı Araştırmacılıkta Temel Kavramlar, Problem Tespiti için Sorun Analizi ve Hipotez Kurma, Proje Bileşenleri, Proje Faaliyetlerinde Stratejik Planlama ve Zaman-Yönetimi, İnovatif Düşünme ve Patent Süreçleri ele alındı. Ayrıca öğretim üyeleri rehberliğinde uygulamalı Atölye Çalışmaları ile katılımcı öğrencilerin gruplar halinde Proje Fikri Geliştirme ve Proje Teklifi Tasarımı çalışmaları yapıldı. 

Farklı şehirlerde ve üniversitelerde çok değişik branşlardan ve meslek gruplarından yetişkin ve gençlere yönelik proje eğitimlerinde aktif yer alan Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Böyükata, ''Her geçen gün bilgi üretme ve araştırma faaliyetleri ile girişimci bireyleri yetiştirme ihtiyacımızı daha net biçimde hissediyoruz. Akademik girişimcilik yönü kuvvetli ve iş hayatında daha girişken insanların çoğaltılması gerekmektedir. Güvenilir veriler üzerinden, sağlıklı ve üzerinde düşünülmeye değer sonuçlar çıkartabilmek için bu süreci evrensel kabul gören metodoloji ve anlayışla yapılacak araştırmalar ile sağlayabiliriz. O sebeple öğrencilerimize gecikmeden gerekli becerileri kazandırma çabasında olmalıyız'' dedi.

YOZGAT MÜZESİNDE EĞİTİM
Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Bozok Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi öğretim üyelerinin eğitmen olarak yer aldığı 'Kültürel Faaliyetlerde Proje Yaklaşımı' eğitim çalışmaları Yozgat Müzesi Nizamoğlu Konağı'nda yapıldı. Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Lütfi İbiş koordinatörlüğünde, Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Böyükata'nın yönettiği eğitim etkinliğine 30 kişi katıldı. Doç. Dr. Mustafa Böyükata, Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Aytekin, Yrd. Doç. Dr. Filiz Sönmez, Bozok Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Davut Erdem Şahin, Yrd. Doç. Dr. Yusuf Pandır, ORAN Yozgat PDO Koordinatörü Uzman Timur Yıldız etkinlikte eğitmen olarak yer aldı. Katılımcılar eğitimin yoğun ve yorucu olmasına rağmen, izlenen yöntemler ile keyifli ve canlı tutulmasının büyük oranda etkili öğrenmeye katkı verdiğini söylediler.

Seyfi Çelikkaya

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki