Pozitif düşünce ve stres konferansı düzenlendi

Bozok Üniversitesi, Bozok Gençlik Kulübü’nün organizasyonuyla “Pozitif Düşünce ve Stres Yönetimi” konulu konferans düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 25 Mart 2015, Çarşamba günü, saat: 10:01

Bozok Üniversitesi, Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Eğitmen-Terapist-Yazar Hakan Mengüç’ün konuşmacı olarak katıldığı konferansa;  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şaban Güçlü, Üniversite Genel Sekreteri Erol Sorucu, Daire Başkanları, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Her insanın muhteşem bir potansiyelle doğduğunu belirten Hakan Mengüç, bunun farkında olmanın önemine değindi. Mengüç, "Potansiyel olarak adlandırabileceğimiz içimizdeki elmasın, maddi ve manevi yönleri var. Hepimiz kolay kolay yönlendirilemeyeceğimizi düşünürüz fakat gerçeğin bunun tam tersi olduğunu söyleyebiliriz. Bilimsel olarak da kanıtlanmıştır ki; insanların büyük çoğunluğu kelimeleri değil, beden dilini takip eder. İnsanların yüzde 7'si beden dilini, yüzde 93"ü ise beden dilini ve tonlamayı takip eder" dedi.

Ney üfleyerek, katılımcılara toplu terapi uygulayan Hakan Mengüç, dinleyicilerin aktif katılımını sağladığı seminerde, stres yönetimi konularında uyarılarda bulundu. Çok sayıda öğrencinin ilgiyle izlediği konferansta Hakan Mengüç, öğrencilere uygulamalı örneklerde gösterdi.

Programın sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şaban Güçlü katkılarından dolayı Hakan Mengüç’e plaket takdim etti.

Etiketler: bozok   üniversite   hakan mengüç   pozitif   düşünce   stres  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki