Büyük Sinema Kongre ve Kültür Merkezindeki konsere, Vali Kemal Yurtnaç, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu, POMEM öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Polis adayları okudukları şiirlerle izleyicileri duygulandırırken, söyledikleri şarkı ve türkülerle de coşturdu.

Vali Yurtnaç, 18. dönem polis okulu öğrencilerinin eğitim dönemlerinin sonuna geldiğini söyledi. Okul yöneticilerinin çok güzel bir çalışma yaparak öğrencilerin kabiliyetlerini ortaya çıkardıklarını belirten Vali Yurtnaç, "Öğrenciler hem resim sergisi düzenlediler, hem müzik grubu oluşturdular. Bunu Yozgatlılarla paylaştılar. Okul müdürümüzü ve idari kademesini tebrik ediyorum" dedi.

Duygusal zekası ilerde ve entellektüel zekası yerinde olan, vatana millete bağlılığı üst seviyedeki bu grubun polis teşkilatına çok önemli katkılar yapacağını belirten Vali Yurtnaç, "Bundan sonra yeni Türkiye'de yeni gençlerle bu şekilde hizmet edilecek. Hem işinde sanatı olan hem de güzel sanatlarda kabiliyeti olan polislerimiz olacak. Bu bizim toplumumuz için büyük bir kazanım diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
 
Konser sonrası POMEM öğrencileri tarafından yapılan resim sergisi gezildi.