Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) öğrencileri geleneksel hale gelen konserlerin ikincisini Polis Okulu'nda gerçekleştirdi. Birbirinden güzel parçaları seslendiren öğrenciler zorunlu eğitime kısa bir ara vererek moral bulmuş oldu.
 
Konsere Vali Kemal Yurtnaç, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Turgay Çorak, İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Yanık, Vali Yardımcısı Salih Altun, Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün ve çok sayıda kurum müdürü katıldı.
 
Konser öncesi konuşma yapan Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu, "Yozgat POMEM yetenekli öğrencileri ile çalışmalarına devam ediyor. Düzenlenen spor faaliyetleri, resim çalışmaları, müzik çalışmaları ve halk oyunları çalışmaları öğrencilerimiz için oldukça verimli geçiyor. Bir yandan okulumuzda zorunlu eğitimlerini alan öğrencilerimiz, diğer yandan çeşitli sosyal faaliyetler yaparak motivasyonlarını arttırıyorlar ve stres atıyorlar. Polislik zor bir meslektir. Değerli öğrenciler bu zor mesleğe hazırlanırken her türlü zorluklarla mücadele ediyorsunuz. Bu zorluklarla kolay bir şekilde baş edin diye çeşitli etkinlikler düzenlemeye geçmiş yıllarda olduğu gibi yine özen gösteriyoruz. Sizler de bunun karşılığında birbirinden güzel işlere imza atıyorsunuz. Bu akşam eşsiz bir müzik şöleni gerçekleşiyor. Gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

Vali Kemal Yurtnaç, ise yaptığı konuşmada, "Ben kamu görevlilerimizin hem sosyal faaliyetlerde hem de yükümlülüklerini yerine getirirken bir disiplin içerisinde olmalarını önemsiyorum. Polislerimizin de hizmetlerini böyle çeşitli etkinliklerle renklendirmeleri bizim için ideal bir durum. Polislik mesleği halkımızın can ve malını emanet ettiğimiz kutsal bir meslek. Biliyorsunuz 15 Temmuz'da bir ihanet yaşadık. Ama görüyorum ki artık emin ellerdeyiz. Bir büyüğünüz olarak sizlere bir söz mirası bırakmak istiyorum. Bayrağınızı ve kıblenizi kimseyle paylaşmayın. 15 Temmuz'da bayrağını ve kıblesini yabancı işbirlikçilerle paylaşanların sonunu gördük. Biz artık böyle vatan hainlerini devlet kademelerinde göremeyeceğiz" diye konuştu.
 
Vali Yurtnaç konuşmasını şu şekilde sürdürdü; "Artık bulunduğunuz konumlar devletin ve milletin size emanetidir. Kimsenin toprağında gözümüz yok ama gönlümüz var. Gönlümüzün olmasının sebebi de geçmişte atalarımızın atlarının at izleri oralarda duruyor. Vatandaşlarımızı seveceğiz. İnsanlarımızı seveceğiz. Görevimizi yaparken, vatandaşları kendi anne ve babamızın yerine koyacağız. Unutmayın suçlularında bir hakkı vardır. Ama devletin gücünü mahkemeler gösterecek. Mazluma karşı merhametli, suçluya karşı azametli olacaksınız. Sizlerin emniyet teşkilatımıza kalite katacağına eminim. Görüyorum ki güzel sanatlara olan ilginiz sizleri nitelikli yapacaktır. Sizler kolluk gücü olarak yaptığınız toplum içinde ki hareketlerle dikkat edeceksiniz. Sizleri gördükçe ülkemizin daha da iyiye gideceğine inancım artıyor. Hepinizi tebrik ediyorum"
 
Konuşmaların ardından POMEM halk oyunu ekibi ve oluşturulan koro katılımcılara halk oyunları ve söyledikleri şarkılarla unutulmaz anlar yaşattı.
 
Programın sonunda konserde yer alan öğrencilere başarı belgesi verildi.