Yerköy Polis Merkez Amirliği Temel Atma ve Narkotim Göreve Sevki Töreni için Yozgat'a gelen İçişleri Bakanı Selami Altınok, Vali Abdulkadir Yazıcı, Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ile birlikte Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti.

Burada inşaatı yeni tamamlanan 500 kişilik derslik, 500 kişilik yatakhane, 500 kişilik spor salonu, bin kişilik yemekhane, 12 kulvarlı atış poligonundan oluşan ek binayı gezen İçişleri Bakanı Selami Altınok, Aralık ayında Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne üniversite mezunları arasından alınacak olan 1000 adet polis adayının Yozgat’ta yetiştirileceği müjdesini verdi.

Bakan Altınok konuşmasın devamında, “İnşallah burada yetişen polis memuru arkadaşlarımız güzel hatıralarla ayrılacak. Ayrıca memleketimizin birliği beraberliği noktasında Yozgat çok önemli bir ilimiz. Bütün Yozgatlı hemşerilerimize bu maneviyatları, vatan, millet, bayrak sevgilerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne kazandırılan yeni ek binanın ve eski binasında da yapacağımız modernizasyonun Yozgat’ımıza hayırlı olmasını diliyorum ”dedi.