Vali Kemal Yurtnaç, yıl başı gecesinde görev yapan emniyet, jandarma ve sağlık personellerini ziyaret etti.
 
Vali Yurtnaç, beraberinde İl Jandarma Alay Komutanı Selçuk Yıldırım ve İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu ile birlikte ilk olarak Yerköy ilçesinde güvenlik kontrol noktasında görev yapan jandarma ve polis ekiplerini ziyaret etti.
 
Burada emniyet görevlilerinin durduğu araçtaki kişilerin de yeni yılını kutlayan Vali Yurtnaç, daha sonra Yozgat il merkezinde Muslubelen mevkiinde yol kontrol uygulaması yapan jandarma ekiplerini ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı.
 
YILIN SON BEBEĞİNE ÖMER HALİS İSMİ VERİLDİ
Vali Yurtnaç ve beraberindekiler daha sonra Yozgat Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni ziyaret etti.
 
Buradaki personellerin de yeni yılını kutlayan Vali Yurtnaç, 2016’nın son bebeğini dünyaya getiren anne Sultan Parlak’ı ziyaret etti. Ailenin ısrarı üzerine bebeğin ismini koyan Vali Yurtnaç, bebeğe Demokrasi Şehidi Ömer Halis'in ismini vererek aileyi tebrik edip bir altın hediye etti. Halepli bir ailenin dünyaya yeni gelen çocuğuna da altın takan Vali Yurtnaç, aileyi tebrik etti.
 
Daha sonra Şehitler Polis Merkezi’ni ziyaret eden Vali Yurtnaç, görev başındaki polislerin yeni yılını kutlayıp denetim defterini imzaladı.
 
Vali Yurtnaç, 2017 yılının Yozgat ve Türkiye için hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, "Biz bu yol kontrollerini sadece bugüne has yapmıyoruz, 24 esasına göre polisimiz askerimiz Yozgat’ın çeşitli yerlerinde yol kontrolleri yapıyorlar. Bugün bir de yılbaşı akşamı diye hem vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar dileyip uyaralım dedik. Burada fedakarca çalışan görevlilerimizin yanında olduğumuzu bilmeleri amacıyla buraya geldik. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Herkese iyi yıllar diliyorum." diye konuştu.