Polis Memurları ve Yakınlarına Göz Taraması Yapıldı

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen “Sağlıklı Gözler Projesi” kapsamında polis memurları ve yakınlarına Yozgat Devlet Hastanesinde göz taraması yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 23 Nisan 2015, Perşembe günü, saat: 20:01

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen “Sağlıklı Gözler Projesi” kapsamında polis memurları ve yakınlarına Yozgat Devlet Hastanesinde göz taraması yapıldı.

Proje kapsamında Yozgat Devlet Hastanesi Göz Polikliniğine gelen polis memuru ve yakınları burada göz taramasından geçirildi. Gözlerin duyu organları arasında insanlara dünyanın kapılarını açan, öğrenme ve algılama yeteneklerini harekete geçirin ilk ve en önemli organ olduğu belirtilirken, göz tansiyonunun ilerleyen ve körlüğe sebep olan bir hastalık olduğu ve bunun için ise erken teşhisin önemli olduğuna vurgu yapıldı. 

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sektererliği olarak, söz konusu projeyle ilk olarak polis memurları ve yakınlarından başlayar, il genelinde tüm vatandaşlara ulaşmanın hedeflendiği kaydedildi. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmair Kurca ise yaptığı açıklamada, “Düzenli göz muayenesi sağlıklı bir yaşam için atılacak en önemli adımlardan birisidir.Gözlük kullanan veya kullanmayan herkesin şikayeti olmasa bile yılda bir kez göz muayenesi yaptırması gereklidir.Unutulmamalıdır ki, sıradan bir göz muayenesiyle; hipertansiyondan böbrek hastalıklarına, kan kanserinden beyin tümörlerine dek birçok hastalık, kolayca teşhis edilebiliyor.Yozgat Devlet Hastanemizde bebeklerden yaşlılara kadar tüm yaştaki hastalarımıza göz bozuklukları ve hastalıklarının tıbbi ve cerrahi tüm tedavileri uygulanmaktadır.Herkesi yılda en az bir kez göz muayenesi yaptırmaları için davet ediyorum, yarın çok geç olmadan gözlerimizin kıymetini bilmeliyiz” dedi.

Etiketler: ismail kurca   polis   göz   sağlık   tarama  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki