Polis Haftasında Pedal Çevirdiler

Yozgat Emniyet Müdürlüğü, Polis Haftası kutlama aktiviteleri çerçevesinde Yozgat'tan Yerköy ilçesine bisiklet turu düzenledi.
Yayınlanma tarihi: 06 Nisan 2015, Pazartesi günü, saat: 20:07

Yozgat Cumhuriyet Alanından başlayan ve Yerköy Bölge Trafik İstasyonunda son bulan bisiklet turuna Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, emniyet personeli ve vatandaşlar katıldı. 

İnsanların spor yapmaya teşvik edildiğini ifade eden Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, "Yozgat'ta Polis haftasına sportif bir aktivite ile başladık. Biz spor aktivitesi ile mesleğimizi özdeşleştirdik. Güvenlik görevlileri özgürlük ile güvenlik arasındaki hassas çizgiyi korumakla görevli. Bisiklet sporu da buna benziyor hem hareket halinde olmak zorundasınız hem de dengenizi korumak zorundasınız. Durduğunuzda veya dengenizi kaybettiğinizde nasıl ki düşerseniz güvenlik güçleri de özgürlük ve güvenlik arasındaki o hassas çizgiyi korumak zorunda. Biz de hem mesleğimizi hem bu sporu bir araya getirerek hem meslektaşlarımızı hem vatandaşlarımızı spor yapmaya teşvik etmek ve kuruluş yıl dönümünün açılışını bu etkinlikle başlamayı düşündük. Yozgat il merkezinden Yerköy ilçe merkezine kadar 35 kilometre arasında bisiklet turu düzenledi. Katılım güzel oldu. İleriki dönemlerde bu katılımın daha da artacağını düşünüyorum" dedi.

Yozgat Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen bisiklet turuna katılan vatandaşlar da, yapılan bu etkinlikten dolayı emniyet müdürlüğüne teşekkür etti.

Etiketler: polis   haftası   yozgat   yerköy   pedal   bisiklet   saim akpınar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki