Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatının 171. Kuruluş Yıldönümü ve polis haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Yozgat’tan Yerköy’e bisiklet turu düzenledi. Yozgat Cumhuriyet Alanı'nda başlayan, Yerköy Bölge Trafik İstasyonu’nda sonlanan bisiklet turuna, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Kamu Hastaneleri Genel Sekteri İsmail Kurca, emniyet personeli ve vatandaşlar katıldı. 

Türk Polis Teşkilatının 171. yılını sportif aktiviteyle açmak istediklerini ifade eden Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, "Polislik mesleği sürekli aktiflik gerektirmektedir. Biz spor aktivitesi ile mesleğimizi özdeşleştirdik. Güvenlik görevlileri, özgürlük ile güvenlik arasındaki hassas çizgiyi korumakla görevli. Bisiklet sporu da buna benziyor hem hareket halinde olmak zorundasınız hem de dengenizi korumak zorundasınız. Hem meslektaşlarımızı hem vatandaşlarımızı spor yapmaya teşvik etmeyi ve kuruluş yıl dönümünün açılışını bu etkinlikle başlatmayı düşündük. Yozgat il merkezinden Yerköy ilçemize bisiklet turu düzenledik" diye konuştu.

Spor etkinliklerinde kurumlara destek verdiklerini vurgulayan Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. İsmail Kurca, "Polis Teşkilatımızın 171. Kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, bisikletle Yerköy ilçesine sağlıklı yaşam kültürünü göstermek için bir etkinlik düzenledik. Bu konuda emniyet müdürümüze çok teşekkür ediyorum" dedi.