pkk'lı Teröristlerin Etek Tutkusu

Cizre'de sıkışan teröristler için HDP'li kadınlar 'çift kat' etek giyerek bölgeye gitmek istedi, amaç hainlerin kadın kılığında kaçmasını sağlamaktı.
Yayınlanma tarihi: 13 Şubat 2016, Cumartesi günü, saat: 20:06

Kanlı terör örgütünün Cizre halkına yaptığı terör eziyetine güvenlik güçleri tarafından 58. günde son verildi. Son pkk'lılar da önceki gün ölü ele geçirildi. 23 numaralı binada bulunan PKK'nın karargahı güvenlik güçleri tarafından girilerek el konuldu. 

Operasyonun ardından pkk'nın Cizre halkı üzerinde tekrar baskı kurmaması için güvenlik güçleri kuş uçurtmayacak. Giriş ve çıkış noktalarına kontroller kurulacak. 

Cizre'nin yeniden güvenli şehir haline gelmesi için 12 ayrı geçici karakol kurulacak. Mahalle mahalle kurulacak olan geçici karakollar yerlerini kalekollara bırakacak. Öte yandan Şırnak merkeze 7, Silopi'ye 10 ve İdil'e 9 kalekol kurulacak. 

Çift etekli kaçırma planı tutmadı 
pkk'ya yönelik sürdürülen operasyonda iyice sıkışan örgüt mensuplarına kadınlı kurtarma planı hazırlandığı ortaya çıktı. 23 no’lu binada sıkışan aralarında Mamo kod adlı üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu teröristleri kurtarmak için HDP'lilerin "Yaralılar var Devlet katliam yapıyor" yalanı ile bölgeye kadınları sokmaya çalıştıkları ortaya çıktı. Güvenlik bariyerini aşarak çatışma alanına giden kadınların üzerlerindeki ikinci eteği örgüt elemanlarına vererek aralarında kaçırmayı planladıkları ortaya çıktı. 

Akşam - Devrim TOSUNOĞLU - Levent ALBAYRAK / CİZRE 

Etiketler: pkk   etek   fistan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki