pkk sempatizanları huzuru bozmaya çalışıyor

Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman, PKK sempatizanı öğrenciler tarafından hem üniversitemizde hem de Yozgat'ta huzuru bozma çabası içinde oldukları söyledi.
Yayınlanma tarihi: 12 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 08:44

Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman, üniversiteli Ülkü Ocaklı öğrencilerle Pazar günü Atatürk Meydanı'nda pkk sempatizanı öğrencilerle Kadınlar günü nedeniyle yapılan programda karşı karşıya geldiklerini ve pkk sempatizanı öğrencilerin kışkırtması sonrası istenmeyen olayların yaşandığını söyledi.  Başkan Küçükduman, bizlerin meydan da olma sebebi sadece Kadınlar günün nedeniyle karanfil dağıtımı yapmaktı. O yüzden alan da stant açmıştık."dedi.

Bu olayların devamında önceki gün Bozok Üniversitesi'de pkk sempatizanı öğrencilerin bu olayları sürdürmek istediklerini ülkücü gençlerimizi tahrik ederek olayları büyütmenin çabası içinde olduklarını söyleyen Küçükduman, "Bizler Ülkü Ocakları olarak bu tür tahriklere gelmeyeceklerini her zaman sağ duyulu davranacağız" dedi. 

Başkan Küçükduman, "Yozgatlı halkın bu tür provokatörlere karşı daha duyarlı olmalarını istedi. pkk sempatizanları Yozgat'tı odak merkezi yapmak istiyorlar. Şehrimiz son derece huzurlu, birilerin bu huzuru bozmasını istemiyoruz. Bozok Üniversitesinde okuyan öğrencilerimizin hiç bir şekilde zarar görmesini istemeyiz. Üniversitemize gelen öğrencilerimiz huzur refah içinde öğrenimi tamamlaması bizlerin sorumluluğundadır. Bizler Kürt-Türk ayırt etmeden hiç bir öğrencimizin saçının teline bir zarar gelmesini istemeyiz. Bu tür olaylar hem üniversitemize hem de Yozgat'ta zarar vereceğini ifade etti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki