Peygamber Sevgisi Bizleri Bir Araya Getirdi

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in doğumunun seneyi devriyesi olan Mevlit Kandil’ini kutlamak için Yozgat Hami-Yet koordinatörlüğünde program hazırlandı.
Yayınlanma tarihi: 27 Aralık 2015, Pazar günü, saat: 13:11

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in doğumunun seneyi devriyesi olan Mevlit Kandil’ini kutlamak için Yozgat Hami-Yet koordinatörlüğünde program hazırlandı. Programın manevi atmosferi çok yüksekti. Hami-yet çocuklarından Mithat Lekesiz’in okuduğu Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Hami-Yet tanıtım filmi ile devam etti.

 
Peygamber Sevgisi Bizleri Bir Araya Getirdi
 Programın iki cihan serverini yaşamak, hissetmek için hazırlandığını ve konukların Peygamber sevgisi ile bir araya geldiğini dile getiren Vali Abdulkadir Yazıcı “ Peygamber sevgisi ile bir araya gelen bütün misafirler, hepiniz hoş geldiniz. Bu fani alem, İslam Dini ve Peygamber Efendimizle 14 asır önce tanıştı. Öncesi cahiliye devriydi, babalar kız evlatlarını diri diri toprağa gömüyorlardı ve bunu da övünerek yapıyorlardı. İnsanlar helvadan yaptıkları putları boyunlarına takıyor, önce ona tapıyor sonrada acıkınca yiyorlardı. Her türlü cehaletin olduğu bir dönemde insanlığı şereflendirmek üzere Cenab-ı Mevla, Ahir Zaman Peygamberini gönderdi. Peygamber Efendimiz’in daha dünyaya geldiğinde bir özelliği vardı. Buradaki çocuklarımızın birçoğunun taşıdığı özellik gibi, o da yetimdi. 6 yaşında da annesini kaybetmişti. Bu Nebi, dünyayı şereflendirdikten sonra Arabistan Yarımadasından doğan nur, dünyayı ışıklandırmaya, dünyayı şereflendirmeye başladı. Mevla’ya şükürler olsun ki bizlerde necip Türk Milleti olarak bu yüce dine mensubuz” diye konuştu.
 
Hami-Yet annelerinin kendi yaşamlarını, kendi dünyalarını, kendi geleceklerini çocuklarına vakfettiğini hatırlatan Vali Abdulkadir Yazıcı annelerin birer Hazreti Amine gibi davrandığını söyledi.
 
Yazıcı, "Biz Allah’ın kelamını Kuran’ı Kerim’i O’nun lisanıyla, O’nun dilinden öğrendik. Bugün hepimizin elinde telefon var, hepimiz interneti biliyoruz. Bundan 30 sene önce bize bilgisayar diye bir şey çıkacak ve küçük bir karta yüzlerce kitabı dolduracaksınız deselerdi gülerdik. Bundan 10 sene önce evimizde otururken bir anda dünyanın öbür tarafından bir sahneyi sizin önünüze getirebilecekler deselerdi ona da gülerdik. Ama Peygamber Efendimiz’in bundan 14 asırdan fazla bir zamandır bize naklettiği ayetler, hakikatler hala tazeliğini koruyor. Daha bundan 30 sene önceki kavimlerle, insanlarla biz anlaşamazken bundan 14 asır önce gelen o yüce kelamı aynı günkü tazeliğiyle duyuyoruz, okuyoruz, okurken zevk alıyor, heyecanlanıyoruz, bazen de gözlerimiz yaşarıyor. İşte bu da Kuran’ı Kerim’in mucizeliği ve Peygamberimizin hak nebi olmasından dolayıdır ”şeklinde devam etti.
 
“Tövbekâr” Gönüllerde Derin İzler Bıraktı
 Senaryosu Haşim Akten tarafından yazılan ve “Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel. Bu kapı ümitsizlik kapısı değil” diyen Mevlana’nın insanlığa mesajlarını yaymak için sahnelerde gösterilerini sürdüren Gözyaşı Geceleri’nin “Tövbekâr” adlı programı duygusal anlar yaşattı.
 
Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda düzenlenen programa Vali Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Vali Yardımcıları Yavuz Güner, Gökhan İkitemur, Adnan Daldal, İlçe Kaymakamları, daire müdürleri Hami-Yet Anneleri ve çocukları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki