Yozgat Şehir Hastanesi’nde çalışacak olan hemşire, sağlık memurları Yozgat Şehir Hastanesinde kendi çalışacakları bölümleri yerinde görüp, hasta karşılama, tedavi süreci, hasta odaları, binanın fiziki yapısı ve krokisini incelemeye başladılar. 

Hastane açılma süreci boyunca sürecek olan bu incelemeler, sağlık personelin hastaneye uyumu, hasta bakımında karşılaşabilecekleri bir eksiklik olup olmadığı, çözüm ve önerileri içeren bir çalışma.  

Yozgat Şehir Hastanesi açılmadan; uyum sürecini hızlandırmak, motivasyonu sağlamak için sağlık personellerinin hastane açılmadan gezdiğini ve çalıştıklarını söyleyen Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada;” Sağlık personellerimiz sağlık hizmetinde önemli yapıtaşlarımızdır. Bugün bizler ev almadan evin her yerini gezip, kullanışlı olup olmadığını, eksikleri tespit edip, ona göre karar veriyor ve çalışma yapıyoruz. Oturacağımız evi önceden görüp, oturmak uyum sürecimizi, kabullenmemizi kolaylaştırıyor. Sağlık personellerimizin çalışacakları birime uyum sağlamaları, binaya hâkim olmaları, çalışacakları birimde tespit ettiklerini bizimle paylaşmaları, raporlamaları için böyle bir çalışma yapıyoruz. Belirli zaman aralıklarıyla Şehir Hastanesini, hastane açılmadan tüm personelimiz görmüş olacak” dedi.