Erkekler Hentbol Süper Lig’inde mücadele eden temsilcimiz Yozgat Bozokspor’un Sırbistanlı kalecisi Aleksandar Pejcinovic son dönemlerde yükselen grafiği ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. 

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele veren temsilcimiz Yozgat Bozokspor’un kalesini koruyan Sırbistanlı kaleci Aleksandar Pejcinovic, son haftalarda kendinden söz ettirmeyi başardı. Aleksandar Pejcinovic, Bursa Nilüfer maçında da galibiyeti getiren isim oldu. 

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele veren temsilcimiz de Yozgat Bozokspor’da kaleci Aleksandar Pejcinovic gündemin ilk sırasını almayı başardı. Ligin ilk yarısında tartışılan isim olan Pejcinovic, adeta ikinci yarı ile birlikte kalesinde devleşmeye başladı. Parkelerin panteri Pejcinovic lakabını alan Sırp kaleci, Bursa Nilüfer maçındaki kurtarışlarıyla galibiyeti getiren isim oldu. Pejcinovic, taraftarların maçlarda büyük sevgi gösterileri ile karşılaşıyor. 

SOĞUKKANLI KALECİ 
Erkekler Hentbol Süper Lig’inde mücadele eden temsilcimiz Yozgat Bozokspor’un Sırbistanlı kalecisi Aleksandar Pejcinovic son dönemlerde yükselen grafiği ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. 

Pejcinovic özellikle kritik kurtarışları ile güven veriyor. Maçın içerisinde sürekli arkadaşlarını uyaran kaleci Pejcinovic yüksek atmosferlerde de soğukkanlılığını koruyarak tecrübesini gösteriyor. Müsabaka esnasında seyircilerle de iletişimi bırakmayan tecrübeli kaleci maç sonunda taraftarlarla üçlü çektirmeyi de ihmal etmiyor. Antrenmanların olmadığı günlerde Yozgat sokaklarında gezen ve Türk Kahvesini çok sevdiğini söyleyen Pejcinovic Yozgat spor camiasının da sevilen simaları arasında ki yerini aldı. 

“TARAFTARLA ARASI İYİ” 
Tecrübeli kaleci ile ilgili açıklama yapan Bozokspor Antrenörü Adem Kızılay, “Pejcinovic çok önemli oyuncularımızdan bir tanesi. Bize çok çabuk uyum sağladı. Maçlarda ki hırsı bize galibiyeti getiren önemli bir faktör. Taraftarlarımızla da arası çok iyi. Kritik kurtarışları ile dikkat çekiyor. Bütün oyuncularımız gibi her maç her şeyini ortaya koyuyor” dedi.