Pazaryeri İhaleye Çıkıyor

Uzun süredir gündemde olan kapalı pazar yeri, projenin tamamlanmasıyla, ihale aşamasına geldi.
Yayınlanma tarihi: 11 Mayıs 2015, Pazartesi günü, saat: 22:24

Yozgat’ta kapalı Pazar yeri olmadığı için özellikle kış mevsiminde pazarcı esnafı ve pazardan alışveriş yapan vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyordu. Yozgat Belediyesi pazar yeri sorununa kalıcı çözüm bulmak için harekete geçti. Projesi çizilen pazar yeri ve spor kompleksinin bir hafta içinde ihaleye çıkarılacağı, Eylül, Ekim ayları içinde de pazarcı esnafının yeni pazarda yerinde çalışmaya başlayacağı bildirildi. 

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Anadolu Lisesi'nin hemen alt tarafına yapılacak pazar yeri için yapılan çalışmaların ihale aşamasına geldiğini ifade ederek "Sadece kaldırımla, yolla, suyla, kanalla, terminalle, sokakla, otoparkla, sporla, tarihle,kültürle, sanatla, tiyatroyla, şenlikle, etkinlikle, lise caddesiyle değil, Yozgat'ın yaşanabilir bir şehir, kent kimliği olan bir şehir, imrenilen bir şehir olması için her ne ihtiyacı varsa hepsiyle uğraşıyor ve gündemimizde tutuyoruz."dedi.

Başkan Arslan "Yılların ihmalini gidermeye yönelik olarak hazırladığımız ve bu sene başlayan ve başlayacak olan projelerimizden birisi de, Yozgat'ın en 30-40 yıllık beklentisi olan kapalı pazar yeri inşaatıydı. İnşallah, bu hafta ihaleye çıkıyoruz ve Eylül- Ekim ayına kadar tamamlayacağız. Pazar yeri ve spor kompleksi ikisi bir arada projemiz çok büyük bir ihtiyacı karşılamış olacak ve inşallah, biz bir sözümüzü daha ilk senemizde yerine getirmenin mutluluğunu yaşayacağız." diye ifade etti.

Pazar yerinin uzun sürede gündemde kalmasına asıl sebebini arsa olduğunu vurgulayan Başkan Arslan "Şehir merkezinde kapalı park yapmaya müsait bir arsamız yoktu. Bu sebeple arsa temini için çalışma yaptık. Milli eğitim müdürlüğü ile görüşmelerimiz sonrası Anadolu Lisesinin alt kısmında bulunan ve milli eğitim müdürlüğüne ait olan atölyeleri belediyemize devraldık." şeklinde konuştu.

Etiketler: yozgat   belediye   kazım arslan   pazar yeri  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Gökhan
11 Mayıs 2015, Pazartesi, 23:04
Yozgat'ın büyük bir sorunu çözülecek, pazar yeri ile. İnşallah hayırlısıyla biran önce yapılır.
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki