Yozgat'ta vatandaşların istifadesine sunulan park alanları, yine vatandaşlar tarafından çöp alanı gibi kullanılıyor.

Özellikle Kent Park'da vatandaşların park kullanımından sonra geride bıraktıkları kabuklu yemiş artıkları, poşetler ve diğer malzemeleri, yine sorumluluk sahibi vatandaşların tepkisine yol açarken, belediye görevlilerinin de işlerini zorlaştırıyor. 

Yozgat Belediyesi Temizlik İşleri Koordinatörü Bülent Ünal parkların çöp alanı gibi kullanılmasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Özellikle cumhuriyet meydanı başta olmak üzere şehrin genelinde bu tür manzaralarla karşılaşmak mümkün. Duyarlı hemşehrilerimizin çevre kirliliğine neden olacak davranışları 153 zabıta ihbar hattına bildirdiği taktirde gerekli cezanın uygulanarak temizliğin ivedilikle yapılacağını bilmesi gerekir. Bizde çevre denetim zabıtalarımızla hafta sonlarıda dahil konunun üzerinde hassaslıkla duruyoruz fakat, aynı anda her bölgeyi görme şansımız yok. Hemşehrilerimizin doğaya, Yozgatlılara ve çalışan arkadaşlarımıza yapılan büyük saygısızlığa duyarsız kalmayarak bizi bilgilendirmelerini rica ediyoruz, unutmamak lazım ki en iyi temizlik kirletmemektir." dedi.

Belediye temizlik görevlilerinin her gün temizlik yaptığını dile getiren vatandaşlar, "Belediye görevlileri gelip temizliyor fakat, temizlendikten kısa bir süre sonra aynı şekilde kirletiliyor. İnsanlar daha duyarlı olmalı, kendinden sonra oraya gelecek insanlara saygı göstermeli ve çöpleri toplayıp çöp kutularına atmalı" diye konuştu.