Sarıkaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçenin genelinde ki çocuk oyun parkları ve aile dinlenme yerlerinde çevre temizliği ve çevre düzenleme çalışmalarına başlandı.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, park çalışmlarına ilişki yaptığı aöıklmada, "Havaların ısınmasıyla birlikte çocuklarını parka götüren anne ve babaların daha temiz, güzel ve sağlıklı ortamlarda çocuklarıyla ilgilenebilmeleri için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

Çalışmalara öncelikle en çok kullanılan çocuk parklarından birisi olan Sarıkaya Devlet Hastanesi yanında yer alan parktan başlandı. Hem ilçenin kalabalık mahallelerinden birisi olması hem de özellikle hastaneye gelen ailelerin sıra ve sonuç beklerken çocuklarını oynattıkları tek alan olması sebebiyle ilk buranın düzenlemesi yapıldı. Öncelikle park içerisinde ve çevresinde temizlik ve tadilat çalışmaları yapıldı. Daha sonra park içerisinde yer alan boş kısma çim ekimi yapılarak çalışmalar sonlandırıldı. İlçemizde yer alan diğer parklarda da çeşitli çalışmalar devam edecek." dedi.