Parklarda Çevre Düzenlemeleri Devam Ediyor

Sarıkaya İlçesi, mahallelerinde yer alan parklarda çeşitli çevre düzenlemeleri yapılıyor.
Yayınlanma tarihi: 19 Nisan 2016, Salı günü, saat: 16:34

Sarıkaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçenin genelinde ki çocuk oyun parkları ve aile dinlenme yerlerinde çevre temizliği ve çevre düzenleme çalışmalarına başlandı.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, park çalışmlarına ilişki yaptığı aöıklmada, "Havaların ısınmasıyla birlikte çocuklarını parka götüren anne ve babaların daha temiz, güzel ve sağlıklı ortamlarda çocuklarıyla ilgilenebilmeleri için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

Çalışmalara öncelikle en çok kullanılan çocuk parklarından birisi olan Sarıkaya Devlet Hastanesi yanında yer alan parktan başlandı. Hem ilçenin kalabalık mahallelerinden birisi olması hem de özellikle hastaneye gelen ailelerin sıra ve sonuç beklerken çocuklarını oynattıkları tek alan olması sebebiyle ilk buranın düzenlemesi yapıldı. Öncelikle park içerisinde ve çevresinde temizlik ve tadilat çalışmaları yapıldı. Daha sonra park içerisinde yer alan boş kısma çim ekimi yapılarak çalışmalar sonlandırıldı. İlçemizde yer alan diğer parklarda da çeşitli çalışmalar devam edecek." dedi.

Etiketler: sarıkaya   park   çevre düzenleme  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki