Pankobirlik Akaryakıt İstasyonu kuracak

YOZGAT Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Kürşat Arslan, çiftçilerin motorin ihtiyacını karşılamak üzere gerekli Akaryakıt İstasyon çalışmalarına başladıklarını belirtti.
Yayınlanma tarihi: 08 Mayıs 2015, Cuma günü, saat: 08:29

Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Kürşat Arslan, çiftçilerin motorin ihtiyacını karşılamak üzere gerekli Akaryakıt İstasyon çalışmalarına başladıklarını belirtti. Kürşat Arslan, kooperatif olarak 44 bin üyelerinin bulunduğunu söyleyerek “Göreve geldiğimiz günden bu yana sürekli çiftçilerimizin yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Birçok yenilikleri çiftçilerimizle buluşturduğumuza inanıyorum. Kooperatif olarak buğday eleme tesisi kurduk. Ardından elektrik üretim ünitesiyle kendi elektriğimizi üretmeye başladık. Yine geçtiğimiz ay içerisinde toprak tahlil laboratuarını faaliyete geçirerek çiftçilerimizin toprak analizi yapmaya başladık. Son olarak çiftçilerimizin motorin ihtiyacını karşılamak üzere kendi tesislerimizin içerisine akaryakıt istasyonu kurarak çiftçilerimize motorin satışı için kolları sıvadık.”

Arslan şöyle devam etti. “Kooperatif sahası içerisine motorin dağıtımı için Akaryakıt İstasyonu yapma kararı alarak zaman kaybetmeden inşaat çalışmalarına başladık. Kısa sürede bitmesi beklenen inşaat tamamlanıp çiftçilerin hizmetine sunacağız. Yıl yılın sonuna ise Süt Üretim Tesisi kurmayı düşünüyoruz. Yapacağımız bu tesisi devlet destekli yapmayı düşünüyoruz. Bununla ilgili 16 bin 500 metrekare yerimizi almış bulunuyoruz. Bu tesiside kurduktan sonra yine çiftçimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Etiketler: panko birlik   kürşat arslan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki