Özışık'tan Kardeşlik Gülü

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, Yozgat Otogarı’nda Doğu ve Güneydoğu illerine seyahat eden firmaların otobüslerini durdurarak, yolcularına gül takdiminde bulundu.
Yayınlanma tarihi: 14 Eylül 2015, Pazartesi günü, saat: 08:07

Yozgat TSO Başkanı Metin Özışık, Yozgat Şehirlerarası Otobüs Terminaline giren Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerine yolcu taşıyan otobüsleri ziyaret ederek, otobüs ile seyahat eden yolculara, Yozgat deyince akla büyüğün ve küçüğün sayılıp sevildiği, komşusu aç iken tok yatan insanların bulunmadığı, sofrasına her zaman misafir gelir düşüncesiyle bir tabak fazla konulduğu, kardeşlik duygularının zirvede bulunduğu bir vilayet akla gelmesi gerektiğini söyledi. 

Hepinizin Yozgat’ı böyle hatırlayıp bilmesini istiyorum. Yolunuz açık olsun diyen Özışık, daha sonra otobüs yolcularına gül takdim edip, çikolata ikramında bulundu. 

Gül dağıtımının sonrasında bir açıklama yapan Özışık, Türklüğü, Türk örf, adet ve geleneklerini araştırmak isteyen bir araştırmacının Yozgat’a gelmesinin yeterli olacağını belirterek, "Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar bütün Türk dünyasına ait nesneler  Yozgat’ta bulunmaktadır. Türk örf, adet, hars ve kültürünün temeli ve beşiğidir Yozgat. Bizi biz yapan değerlerin, yapının temel harcı demektir Yozgat" dedi.

TSO Başkanı Özışık, “ Yozgat demek büyüğü saymak, küçüğü sevmek, komşusu aç iken tok yatmamak, Atatürk’ün belirttiği dinamik ideale hep beraber aynı irade ile aynı vatan altında ulaşma arzusu, Ay yıldızlı bayrak altında hep beraber huzur içinde yaşama inancı azim ve iradesi demektir” şeklinde konuştu.

Özışık’ın konuşması da yolcular tarafından alkışlanırken, bazı bayan yolcular da Özışık’a destek verip, “Her vilayetimiz böyle olsun, kardeşliğimiz daim olsun. Sağ olun teşekkür ederiz” diye konuştu.

Etiketler: metin özışık   yozgat   tso  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki