Özışık; STK'ların Görüşü Önemliydi

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (TSO) Metin Özışık, AK Parti’nin milletvekili adayı belirlemede sürecinde Sivil Toplum Kuruluş temsilci ve yönetim kurulu üyelerinin fikrinin alınmasının önemli olduğunu söyledi.
Yayınlanma tarihi: 24 Mart 2015, Salı günü, saat: 14:15

AK Parti tarafından yapılan Sivil Toplum Kuruluşları, temayül yoklamasının önemli olduğunu ifade eden Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, "Bu çalışmanın önümüzdeki dönemde Yozgat'a hizmet edecek milletvekillerin belirlenmesinde bir etkisi olacağını umuyoruz. Yozgat'a hizmet etmek isteyen herkes de bu temayülü yoklamasını demokratik bir görev olarak saymalı. Burada AK Partinin bir daveti veya zorunluluğu yok, gönüllü olarak basın yolu ile bildirilmiş bir görevdir. Bütün STK'ların gelip Yozgat'ın önümüzdeki 4 yılına tesir edecek, hizmet edecek insanların belirlenmesinde hepimizin üzerine bir görev düşer, bu görevi yerine getirilmeli" dedi.

Geçmiş dönemde TSO olarak Yozgat’ın gelişimi adına önemli projeler hazırladıklarını ancak başta Bekir Bozdağ olmak üzere mevcut milletvekillerinden de gereken desteği alamadıklarını belirten Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, yeni dönem milletvekilleriyle bu projeleri hayata geçireceklerine inandıklarını söyledi.

Özışık; “Hayvancılık OSB’nin kurulması, OSB’ye demir yolu bağlanması, Et Süt Kurumu’ndaki süt bölümünün değerlendirilmesi, ısı kazan sanayinin kümelenerek OSB içinde büyümesi ve teşvik gibi konularında geçmiş dönem milletvekillerinden destek alamadık. Bu projelerin tamamını başta Sayın Bekir Bozdağ olmak üzere herkese dosyalarımızı, projelerimizi sunduk ancak yeterli desteği göremedik.” dedi. 

Yozgat’ın sosyo-ekonomik seviyesinin düşük bir il olduğuna değinen Özışık: “Bu ilde yapılabilecek çok basit, çok ciddi çalışmalar yapılabilir. Yozgat’ın en büyük sorunu göçtür. Göçü durdurabilecek çok ciddi projeler var. Özellikle milletvekili aday adaylarının projelerini, hevesini, arzusunu yeni dönemde kim vekil olursa onlarda görmek istiyoruz. Kalkınma Bakanlığı’nın sayfasına baktığınızda kamudan en az destek ve yatırım alan il Yozgat’tır. Önümüzdeki dönem bu kaderimiz inşallah değişir.” diye ifade etti.

Etiketler: ak parti   stk   temayül   stk   metin özışık   tso  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki