Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, yeni dönemde oda başkanlığına aday olmayacağını açıkladı. Özışık, Meral Akşener'in yeni kuracağı partiyi yakından takip ettiğini belirterek, görev verilirse hazır olduğunu söyledi.

'Milli gücün unsurlarına tek tek baktığımızda  ülkenin beka sorunu var' diyen Metin Özışık,  "Ben bu süreçte Meral Akşener'in milletten tabandan gelen bir harekete liderlik ettiğini, yeni bir  siyasi oluşuma başkanlık ettiğini görüyorum. Bu oluşumu da yakından takip ediyorum.  Eğer burada da bana bir görev verilirse, görevin ne olduğu hiç önemli değil, er de olurum, onbaşı da, çavuşta.. Eğer böyle bir görev verilirse. Böyle bir görev verilirse de o göreve de Yozgat için bugüne kadar yapamadıklarımı yapmak adına orada görev almak istiyorum" dedi. 

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, siyasi destek alamadıkları için projelerini gerçekleştiremediklerini dile getirdi. Özışık, bir çok projeden bir tanesini bile hayata geçiremediklerini vurguladı. Hayvancılık OSB'ni gerçekleştiremediklerini vurgulayan Metin Özışık, " İlk göreve geldiğimizde verdiğimiz 5 proje vardı. Siyasi destek alamadığımız için bu projeler gerçekleşmedi" diye konuştu. 

Özışık, "Sorgun'da yapılan iş adamları zirvesinde bizim organizasyonda olmamız gerekirken katılımcı olarak davet bile edilmedik" dedi. 'Ben kazanırım, Yozgat kaybeder' diyen Metin Özışık konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Bu projeler iptal edilip destek görmeyince ben şöyle düşündüm. Böyle olunca ben yeniden TSO Başkanlığı'na aday olsam. İyi çalışırım. Tekrar seçilirim. Ama anladım ki Yozgat kaybeder. Yozgat kaybedecekse bir daha aday olmayı düşünmedim. Yozgat'ı vatan gördüm. Ben aday değilim. İki yılını doldurmuş TSO üyesi herkesin başkanlık için aday olabilir. Herkese aynı mesafedeyim"  

Özışık, "Bu şehre bir valilik binası yapıldı. O valilik binasının parasında Yozgat'ta tam 5 tane hayvancılık OSB yapılırdı. Her gün gördükçe kahroluyorum. Yozgatlılara soruyorum. Yozgat'ın valilik binasına mı ihtiyacı vardı? Yoksa istihdam yaratacak bir hayvancılık OSB'ye mi ihtiyacı mı vardı? Yozgat'ın o binaya ihtiyacı yoktu. Yozgat'ın oraya harcanan paralardan daha az paraya yapılacak çok işleri vardı" şeklinde konuştu. 

Hem siyaseten hem de iktisaden ülkenin gidişatının iyi olmadığını düşündüğünü anlatan Metin Özışık, "Her gün sokaktayım  esnaf banka borç kıskacında eziliyor" dedi.

FETÖ terör örgütünün bu zihniyette olduğunu 2009 yılından beri dile getirdiğini kaydeden Metin Özışık , "Türkiye 17/25 Aralık'tan önce destek verenler suçsuz, o tarihten sonra destek verenler suçlu gibi bir algı yaratıldı. İş yerinde muhasebeci bir suç işliyor sen ona diyorsun ki; şu tarihten öncekiler sayılmaz, su tarihten sonrakiler sayılır. Belediye'nin imkanları bunları peşkeş çekildi. Hocaefendi deyince iki büklüm olanlar vardı. Ben yürekten inanıyorum ki, 17/25 Aralık'tan önce destek verenlerde bunun hesabını verecekler. Bu örgüte yardım ve yataklık eden herkes hesabını verecek" diye konuştu.