Adalet ve Kalkınma Partisi Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun’un bir mahalle toplantısında sarf ettiği ileri sürülen sözlerine yönelik sosyal medyadaki tepkiler artıyor.

İYİ Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Metin Özışık, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak AKP Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun’un özür dilemesini istedi,

İYİ Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Metin Özışık, yaptığı açıklamada kendisinin Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir mensubu olduğunu hatırlatarak, AKP Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun’un sarf ettiği sözlerinden ötürü özür dilemesini aksi takdirde yargıya başvuracağını söyledi.

Özışık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "AKP’li il başkanı olan şahıs, gazete haberine göre, bizi terörist ilan etmiş, halkı kin, nefret ve düşmanlığa alenen tahrik etmiş. Başta rahmetli Metin Eroğlu olmak üzere bugüne kadar görev yapmış tüm il başkanlarına sevgim, saygım, hürmetim var. AKP’li çok sayıda arkadaşım, hatta kardeşim var. Bu söylem, bu tahrik ile seviyesine inerek, AKP’li kardeşlerimle aramıza kin ve nefret tohumu atarak, aramızı açmak istemiş. Bu ucuz davranış AKP’li arkadaşlarıma olan sevgime zarar veremez. Yarın benim cenazemde onlar, onların cenazesinde ben olacağım. Hoca soracak, hakkınızı helal ediyor musunuz? 22 okul arkadaşını Şehit vermiş Metin Özışık, o şahsa hakkını helal eder mi? Şu an bilemiyorum ama bugün bir özür bekliyorum. Umarım o vicdan vardır. Yoksa, yarın dava açıyorum"

AKP İl Başkanı Çelebi Dursun habere konu olan içerik için şunları söylemişti: "Karşı Tarafta zillet ittifakı, bu tarafta biz ve vatan sevdalısı insan olmak üzere öyle bir seçim haline geldi ki, bir tarafta vatan, millet sevdalısı babayiğitler, diğer tarafta, milletin ve ülkesinin birlik ve beraberliğini bozmak için kurşun sıkan pkklılar, darbeciler, FETÖ'cüler arasında bir seçim haline geldi. Yüreğinde bayrak, vatan, millet sevdası olmayan hainlerle mücadele eder hale geldik. Milletin birlik ve beraberliği için, vatanın bölünmez bütünlüğü için durmak yok yola devam."