Özel Ergin'de Sivil Savunma Tatbikatı

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Deprem Haftası dolasıyla Özel Ergin Koleji’nde öğrenci ve çalışanları olası bir yangın durumuna karşı bilinçlendirmek amacıyla deprem, yangın, tahliye ve kurtarma tatbikatı yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 05 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 09:20

Özel Ergin Koleji’nde düzenlenen deprem ve yangın tatbikatı gerçeği aratmadı. Olası bir deprem, yangın ve herhangi acil bir durum karşısında meydana gelebilecek zayiatı en aza indirme ve okul personelinin tecrübesini artırmaya yönelik tatbikatın gerçeğini aratmaması ve kısa sürede uyum sağlanması, yaşanması muhtemel sıkıntılara hazır olduklarının göstergesi oldu.

Tatbikatta yangın ve deprem anında okful personeli ve öğrencilere neler yapacakları uygulamalı olarak gösterildi. Okulda siren çalarak yangın alarmı veren itfaiye ve AFAD ekipleri ile birlikte temsili öğrencilerin en kısa sürede tahliye edilmeleri sağlandı. Bu sırada okulda çıkan temsili yangından dolayı yüksek katlarda mahsur kalan öğrenciler kurtarıldı. Son olarak yangın tüpleri ve tüplerin nasıl kullanılacağını uygulamalı olarak anlatan ekipler tarafından personele uygulama yaptırarak alevlere hangi yönden müdahale edecekleri gösterildi.

Gerçeği aratmayan görüntülere sahne olan tatbikat ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Oğuz Köker, “6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu’na göre kamu kurum ve kuruluşları çalıştırdıkları personel sayısına bakmaksızın afet ve acil durumlarda gerekli personeli istihdam etmek ve mevcut personelin de eğitimini sağlamakla yükümlüdür. Biz bu tatbikatta öğrencilerimizin doğal afet durumlarında nasıl davranmaları gerektiğini ve  tahliye işleminin nasıl olması gerektiğini uygulamalı olarak anlattık ve yaptırdık” dedi.
Köker tatbikata yaklaşık olarak 450 öğrenci ve personelin katıldığını ve güvenli bir şekilde öğrenci ve personelin  okul binası dışına tahliye edildiğini söyledi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki