Özel Ergin'de Santranç Zamanı

Yozgat Özel Ergin Koleji, Ortaokul öğrencileri arasında satranç turnuvası düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 30 Aralık 2015, Çarşamba günü, saat: 10:32

Yozgat Özel Ergin Koleji, Ortaokul öğrencileri arasında satranç turnuvası düzenlendi. Dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Sosyal, kültürel, sportif ve akıl oyunlarıyla başarıya başarı katmak isteyen Yozgat Özel Ergin Koleji, öğrenciler arası satranç turnuvası düzenledi. Elemeli usulle devam eden turnuva iki hafta sürdü. Turnuva sonunda 6-A sınıfından Ahmet Kaan Pehlivaran birinci, 8-B sınıfından Muhammed Esat Akarsubaşı ikinci, 7-A sınıfından Tahsin Eray Yıldız ise üçüncü oldu. Ödüllerini İlkokuldan sorumlu Müdür Yardımcısı Adil Gülaçtı verdi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Müdür Yardımcısı Adil Gülaçtı, "Okul olarak derslerin yanında öğrencilere öğretici ve zeka geliştirici çalışmalar uyguluyoruz. Bu günde yaklaşık 2 hafta süren satranç turnuvamızda birinci, ikinci ve üçüncü öğrencilerimizin ödüllerini takdim ettik. Satranç çok önemli bir zihin jimnastiği yaptıran ve beynin gelişmesine yardımcı olan spor dalı. Sosyal olan bir öğrenci hem derslerde başarılı olur hem de içine kapanıklığı varsa onu yenerek daha aktif hale gelir. Düzenlediğimiz Turnuva da emeği geçen ve katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Etiketler: özel ergin   kolej  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki