Özel Ergin'de Mental Aritmetik Yarışması

Özel Ergin Koleji'nde 4’ncü sınıflar arası Mental Aritmetik Yarışması düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 04 Nisan 2015, Cumartesi günü, saat: 10:38

Özel Ergin Koleji, 4. sınıflar arasında yapılan yarışmada 15 sorunun 14 tanesine doğru cevap verme başarısı gösteren sınıflar yedek sorularda da aynı performansı sergileyince eşitlik bozulmadı ve yarışma berabere sonuçlandı. 

Öğrencilerin yüksek performans sergileyerek oldukça çekişmeli geçen Mental Aritmetik Yarışmasında açıklama yapan Mental Aritmetik Dersi Öğretmeni Haktanır Ulaş, Öğrencilerin Mental Aritmetik dersine severek katıldıklarını ifade ederek yapılan bu yarışmada çocuklara kendilerini gösterme fırsatı verildiği için öğrencilerin çok mutlu olduğunu söyledi.

Mental Aritmetik eğitimi özellikle 5 ile 11 yaş arası (5 ve 11 yaş dahil) çocukların beyinlerinin daha hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayarak olağanüstü sonuçlar veren çok özel bir zihinsel aritmetik eğitim programıdır olduğunu söyleyen Ulaş; “Mental Aritmetik tekniğinin beyinde sinerji yaratarak öğrencilerin öğrenme ve matematiksel becerilerini geliştirmekte. Mental Aritmetik tekniğinin faydalarından bahsederek; yüksek konsantrasyon, gelişmiş dinleme becerileri, ileri seviyede analitik düşünme yeteneği, hızlı matematik becerileri, güçlü hayal gücü, odaklanma kolaylığı, gelişmiş hafıza gücü, gelişmiş yaratıcı problem çözme yeteneği, hızlı zeka gelişimi şeklinde sıralanabileceğini söyledi. Mental Aritmetik Öğretmeni Ulaş; Öğrencilerine gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ederek, böyle etkinliklerin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirterek başarılarının devamını diledi.

Müdür Yardımcısı Mehmet Özsoy ise; Zamanımızın olmazsa olmazı olan matematik dersinin öğrenciler için daha anlaşılır, çabuk ve kolay olmasını sağlayan Mental Aritmetik dersleri öğrencilerin zihinlerini hafızalarının gelişmesine en büyük etken derslerden biri. Bu günde okulumuzda Mental Aritmetik Öğretmenimiz Haktanır Ulaş, öğrencilerle bu becerileri daha da pekiştirmeleri, varsa eksiklikleri görmeleri için yarışma düzenledi.Yarışma oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçti. Hem öğretmenimize hem de öğrencilerimize teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki