Özel Ergin, Sivil Savunma Sergisini Gezdi

Özel Ergin Koleji öğrencileri Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında afet durumlarında müdahale ekipmanlarını yerinde inceledi.
Yayınlanma tarihi: 08 Mart 2015, Pazar günü, saat: 09:17

Özel Ergin Koleji'nde beşinci sınıfta okuyan öğrenciler Sivil savunma ve Afet durumlarında müdahale ekipmanlarını yerinde inceledi. Kolej öğrencileri sivil savunma ve deprem haftası kapsamında kendi okullarında gerçekleştirdikleri sivil savunma ve afet eğitimi ardından ikaz alarmları ve personel tahliye tatbikatı yaptılar.

Sivil savunma ve afet eğitimine büyük önem veren okul yönetimi beşinci sınıf öğrencilerini sivil savunma müdürlüğünde açılan sivil savunma ve afet durumların da kullanılan alet, makine, araç ve gereçleri sergisine götürerek yerinde inceleme ve anlatım yaptı.

Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği sergide sivil savunma uzmanları alet ve ekipmanlar hakkında bilgiler verdi. Aletlerin nasıl kullanıldığını, hangi amaçlar için üretildiğini, ne işe yaradığını ve afet ve tehlike anında ne kadar önem arz ettiğini uygulamalı olarak gösterdi.

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan yetkililer öğrencilere Afat bilgilendirme broşürü ve değişik hediyeler verdiler. Özel Ergin Koleji Müdür Yardımcısı Mehmet Özsoy serginin çok güzel olduğunu sivil savunma uzmanlarının öğrencileri aydınlatıcı net bilgiler verdiğini ve bu tür çalımlara okul olarak önem verdiklerini ve öğrencileri bu tür sergilere getirdiklerini söyledi.

Etiketler: özel ergin   kolej   mehmet özsoy   sivil savunma   afad  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki