Özel Ergin Ata'yı Andı

10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı kapsamında Yozgat Özel Ergin ilk ve Ortaokulunda da tarafından okunan şiirlerle Ata'yı andı.
Yayınlanma tarihi: 11 Kasım 2015, Çarşamba günü, saat: 09:02

Yozgat Özel Ergin Koleji'nde düzenlenen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programına okul müdür yarımcıları, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Özel Ergin Ortaokulu’nda düzenlenen program saat 09:05’i gösterdiğinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygı duruşuyla ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Anma programında öğrenciler tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e atfen hazırlanan şiirler okundu. Ardından Ortaokul Müdür Yardımcısı Abdullah Koyuncu konuşma yaptı.

Koyuncu şöyle söyledi; "Bu gün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan Atatürk’ün ölümünün 77.yıl dönümünü anmak için toplanmış bulunmaktayız. Büyük Önder Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal edişi şüphesiz ki Türk milletini derin bir üzüntüye boğmuştur. O’nun ani ve apansız ayrılışı bütün Türk halklarını da derinden etkilemiş, dünya üzerinde geniş bir yankı uyandırmıştır. Atatürk’ün vefatının hemen ardından dünya liderleri tarafından yapılan bütün açıklamaların ortak noktası, O’nun dünya üzerinde yetişmiş çok nadir bir dahi oluşu, büyük devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları olmuştur. Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri yanında büyük bir komutandır aynı zamanda. Türk Kurtuluş savaşına yön vermiş, milleti ile birlikte “ya istiklal ya ölüm” parolası ile hareket ederek, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi olmuştur” dedi.
O’nun Türk milletine en büyük armağanı Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak olmuştur diyen Müdür Yardımcısı Koyuncu, “Büyük Önder Atatürk, Kurtuluş Savaşı sonrası elde edilen başarının yeterli olmadığını düşünerek yapılması çok zor olan bir çok devrimler gerçekleştirmiştir. O’nun Türk milletine en büyük armağanı Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak olmuştur. Gerçekleştirdiği devrimler ile Türk milletine çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin dünya ülkeleri arasında saygın bir hale gelmesini sağlamıştır. Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan bu büyük insan; “Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” demek suretiyle kurduğu cumhuriyete sahip olunmasını ve çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılmasını arzu ve temenni etmiştir” diye söyledi.

İşte, 10 Kasım’lar bu yüzden milletçe tuttuğumuz yasa rağmen; Atatürk’ün fikirlerinin daha iyi anlaşılarak tatbik edileceği günler olmalıdır diyen Müdür Yardımcısı Koyuncu; “Bugün bizler onu her zamankinden daha iyi anlayarak, düşüncelerinden daha iyi istifade ederek, bilimin ışığında ülkemiz ve milletimiz için daha iyi neler yapabiliriz onu düşünmeli ve zaman geçirmeden işe koyulmalıyız. Her 10 Kasım’ın üzerimizde oluşturduğu kaçınılmaz hüzne rağmen, anlam ve önemi bakımından büyük bir gün olduğunu sanırım artık daha iyi anlıyoruz. Atatürk’ün izinde yürüyen ve ulaştığı çizgiyi daha ileriye götürebilecek bir kuvvetin varlığını damarlarında hisseden Türk gençliği, kendisine yakışan başarıyı elde etmekte ve etmeye de devam edecektir.

Etiketler: özel   ergin   kolej   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki