Halk Eğitim Merkezinin Kanuni Sultan Süleyman Özel Eğitim Okulunda, Eğitim Öğretim yılı başında açtığı El Sanatları ve Kırkyama kursu yapılan ürünlerin sergilenmesiyle sona erdi. Halise Amaç'ın Usta Öğretici olarak görev aldığı kursa 12 kursiyer katıldı.

Özelikle Kanuni Sultan Süleyman Özel Eğitim ve Uğur Bektaş Özel Eğitim Uygulama okulunun velilerinin kursa ilgileri çok fazlaydı. Çocuklarının okuldaki eğitimlerinin yanında teneffüste de onlarla ilgilenmek zorunda kalan veliler, kursun açılması sayesinde kendilerinin mutlu olduğunu, bu kadar sıkıntıda burada el sanatlarıyla uğraşmalarının psikolojilerine de iyi geldiğini ve kursun açılmasında emeğe geçen başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şenay Daştan Sipahi, Okul Müdürü Kamuran Murat ve yetkililere minnettarlıklarını ilettiler..

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Daştan ise; Amaçlarının toplumun bütün kesimine hitap etmek olduğunu özellikle de böyle özel öğrencilerin annelerine hizmet vermekten ve onların sıkıntılarını bir nebze de olsa azalttıklarından mutlu olduklarını dile getirerek seneye daha kapsamlı bir kurs açmak istediklerini belirtmişlerdir.

Program kursiyerlere sertifikalarının dağıtılmasıyla sona erdi.