Özdemir, Yozgat'ın sorunlarını biliyorum

Özdemir, hafta sonu yapılan temayül yoklamasının bazı basın organlarına yanlış bir şekilde servis edildiğini, temayül sonuçlarının Genel Merkez tarafından gizli tutulduğunu, bu sonuçların gerçeği yansıtmadığını belirtti.
Yayınlanma tarihi: 06 Mart 2015, Cuma günü, saat: 09:38

AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı aynı zamanda AK Parti Sorgun eski İlçe Başkanı Avukat Mustafa Özdemir, hafta sonu yapılan temayül yoklamasının bazı basın organlarına yanlış bir şekilde servis edildiğini, temayül sonuçlarının Genel Merkez tarafından gizli tutulduğunu, bu sonuçların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı Özdemir, Sorgun Büyük Termal Sultan Sofrası’nda basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Özdemir, AK Parti Sorgun İlçe Teşkilatının kurucu üyelerinden biri olduğunu kaydederek “10 yıldır teşkilat içerisinde yer aldım. 3 yıl Sorgun İlçe Başkanlığı yaptım. AK Parti, kurulduğu 2001 yılında bu yana girdiği 7 seçimden ve 2 halk oylamasından başarıyla çıktı. Üst üste 3 dönem oylarını artırarak iktidarını koruma başarısı gösterdi. Yıllardır teşkilat içerisinde yer almam ve bu toprakların çocuğu olmamdan dolayı bu bölgeyi çok iyi bilen bir insanım. Bu yüzden bölge insanın sorunlarına en iyi çözüm bulacak kişi olduğuma inanıyorum. Gerek bölge halkı ile olan ilişiklerim, gerek teşkilat olan ilişkilerim, gerekse diğer ilçe teşkilatlarıyla çok yakın ilişkilerim olmasından dolayı Yozgat ile Ankara arasında bir köprü vazifesi kuracağıma inanıyorum” dedi.

Temayül sonuçları gerçeği yansıtmıyor
1 Mart Pazar günü yapılan temayül yoklamasının ardından akşam saatlerinde bazı basın organları tarafından kamuoyuna duyurulan temayül yoklaması sonuçlarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.
Temayül yoklamasının geçmişte olduğu gibi şimdi de tutulan bir oylama olduğunun altını çizem Özdemir şunları kaydetti: “Saat 16.00 sıralarında oy verme işlemi tamamlandı. Ardından sandıklar akşam üzeri görevli arkadaşlar tarafından Ankara’ya götürüldü. Saat 20.00 sıralarında Yozgat merkezde yerel bir basın sonuçları duyurdu. Bu kadar gizli tutulan bir oylama kim yada kimler tarafından servis edildiyse yanlış servis edilmiştir. Bu sonuçlar kesinlikle gerçeği yansıtmıyor. Sonuçlar Genel Merkez tarafından gizli tutulmaya devam ediyor.”
30 Mart 2014 Mahalli seçimlerinde AK Parti’nin Sorgun’da büyük bir başarıya imza attığını belirten Özdemir, bu seçimlerde ilçe teşkilatı olarak çok büyük bir mücadele verdiklerine, geçmiş dönemdeki mahalli seçimlerinde %52 oy alan AK Parti’nin 30 Mart seçimlerinde bu oyunu %57’ye yükselttiğine dikkat çekti.

Yozgat’ın sorunlarını çok iyi biliyorum
Kendi başkanlığı döneminde yapılan Cumhurbaşkanlığı halk oylamasında da Sorgun’da %77 oy aldıklarını vurgulayan Özdemir açıklamalarını şöyle tamamladı: “Bu topraklarda doğum büyüyen bir kişi olarak Yozgat’ın sorunlarını çok iyi biliyorum ve bu sorunlara çözüm bulacağıma inanıyorum. Şuanda Yozgat’ın en büyük sorunu göç. Bu göçü önlemek ve tekrar Yozgat’a göçü sağlamak için büyük gayretle çalışacağım. Tabi bunun yanı sıra bölgemiz hayvancılık ve tarım konusunda da önemli yerlere gelmesini sağlayacağım. Özellikle Sorgun, Saraykent ve Sarıkaya ilçelerinde bulunan termal tesislerin turizme kazandırılması açısından büyük çalışmalarımız olacak. Askeri birlik ve Üniversitenin de gelişmesi için her türlü gayretlerimiz olacak”

sorgunpostasi

Etiketler: mustafa özdemir   sorgun   ak parti   temayül  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki