Özcan, Kadınlar En Büyük Güvencemizdir

Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Yayınlanma tarihi: 08 Mart 2015, Pazar günü, saat: 08:09

Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Kaymakam Özcan mesajında, dünyada demokrasinin ve insan hakları standartlarının yükselmesiyle kadın hakları mücadelesinde ciddi mesafeler alındığını kaydetti.

Türkiye’nin de kadın hakları alanında gerçekleştirdiği reformlarda dünyada kendine önemli bir yer edindiğini vurgulayan Kaymakam Özcan, “Günümüzde bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat ve iş dünyasında herkesi gururlandıran, başarılarıyla adından söz ettiren Türk kadını, geleceğe ilişkin en büyük güvencemizdir. Kadınlarımız hak ve özgürlüklerine sahip çıkarken, erkeklerin de bu mücadelede önyargılarından arınarak, gücü, çalışma azmi, iradesi ve öz güveni olan kadınlarımıza destek vermesi, sorunların çözümü açısından büyük önem taşımaktadır.

Kadınlarımız, günümüzde sanattan, politikaya kadar her düzeyde sürekli gelişen bir tutumla toplumdaki konumunu sorgulamakta: sorunların çözüm isteğini her geçen gün daha yüksek sesle dile getirmektedir. Aile içinde eşlerin birbirlerine karşı her türlü haklarında hassas ve saygılı olmaları, hayatı paylaşmaları, bireylerin mutluluğu, aile ve toplumun huzuru açısından çok önemli bir gerekliliktir. Hayatın ağır yükü omuzlarında olan kadınlarımızın eziyet ve baskından uzak huzurlu ve onurlu bir yaşam sürmeleri hepimize ait bir sorumluluktur.

Kadınlarımızın maruz kaldığı ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet yoluyla ortaya çıkan hak ihlalleriyle mücadele konusunda, toplumun her kesiminin katkısı büyük önem taşımaktadır. Sivil toplum örgütleri, basın-yayın organları, ilgili kuruluşlar ve duyarlı vatandaşlarımızın gayretleriyle kadınlarımızın karşılaştığı hak ihlalleri yerini, başarılı, öz güveni yüksek, mutlu ve cesur kadınların örnek hikâyelerine bırakacaktır. Artık kadınlarımız hayatın her alanında haksızlıklar karşısında yalnız olmadıklarını bilmelidirler. Türk kadınının, toplum içinde ve çalışma hayatında kendi varlığını daha çok hissettirmesi dileğiyle, başta  ilçemizdeki kadınlarımızın ve tüm kadınların ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki