Oyuncular sorun çıkarmadı

UEFA'nın Finansal Fair Play (FFP) kuralları nedeniyle gelecek sezon Avrupa kupalarına katılamama tehlikesi ile karşı karşıya kalan G.Saray, mali açıdan ciddi sınav veriyor...
Yayınlanma tarihi: 14 Ekim 2015, Çarşamba günü, saat: 13:18

Futbolculara yapılan ödemeleri, uzun yıllar sonra ilk kez bu kadar ciddi bir disiplin altına almalarına karşın yine de ödemelerde ancak 2 ay geriden gelebilen Dursun Özbek yönetimi, bu sorunu da oyuncularına ileri tarihli senetler dağıtarak giderdi. Sarı-Kırmızılı oyuncular, iki aylık alacaklarına karşılık senet verip 'Alacağımız yoktur' yazısı isteyen yönetime hiçbir sorun çıkarmadı. Yönetim imzaları alarak, UEFA'ya yolladı.

UEFA özellikle futbolcu alacakları konusunda taviz vermiyor. İmzalarda sorun yaşamamak için önce oyuncularına ağustos ayı ödemelerini yapan yönetim, eylül ve ekim ayında yatırması gereken transfer taksitlerini içeren ödemeleri ise kasım ile aralık ayına erteledi. Hiçbir oyuncu buna itiraz etmedi.

Ayrıca ödemeler için oyunculara aylık senetler verilirken, böylece bir yıllık borçlar toplam 10 eşit taksite bölünmüş oldu. İki ay geriden gelip ligin bitmesinin ardından haziran ve temmuz aylarında da futbolcularına ödeme yapmayı planlayan yönetim, bu şekilde gelecek sezona başlarken takıma olan borcunu tamamen bitirmeyi planlıyor.

(HaberTürk)

Etiketler: Oyuncular   sorun   çıkarmadı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki