Oyun Devinin Gazabı!

Oyun devi, internette ortaya çıkan tarayıcı tabanlı bu oyunu, sadece birkaç gün içinde 'öldürdü!'Nintendo, büyük beğeni kazansa da, yakın zamanda bağımsız bir geliştirici tarafından yayınlanan tarayıcı-tabanlı Super Mario 64 oyunundan pek memnun değildi.
Yayınlanma tarihi: 03 Nisan 2015, Cuma günü, saat: 00:06

Oyun devi, internette ortaya çıkan tarayıcı tabanlı bu oyunu, sadece birkaç gün içinde "öldürdü!"Nintendo, büyük beğeni kazansa da, yakın zamanda bağımsız bir geliştirici tarafından yayınlanan tarayıcı-tabanlı Super Mario 64 oyunundan pek memnun değildi.

Sadece üç gün önce, Nintendo'nun Super Mario 64 oyununun bağımsız bir geliştirici tarafından Unity oyun motoru ile üretilmiş bir sürümü yayınlanmıştı ve sosyal medyada ses getirmeyi başarmıştı.

Ancak, Nintendo bu uğraştan memnun gözükmüyordu ve kısa zamanda, oyuna ev sahipliği yapan sitenin kapatılmasını sağladı.CloudFlare kullanılarak host edilen tarayıcı tabanlı sürüm, CloudFlare ekibi ve sitenin sahibi arasında geçen bir yazışma sonrasında kapatıldı.

Yazışmalarda, Nintendo'nun DMCA uyarısı ve yayınlanan içeriğin tüm haklarının Nintendo'ya ait olduğu belirtiliyordu.Oyunun indirilebilir sürümleri MediaFire gibi sitelerde halen bulunmakta ancak bu indirilebilir sürümlerin de yakın zamanda engellenecekleri kesin...

Etiketler: Oyun   Devinin   Gazabı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki