Ovakent’e kazandırdığı yatırımlarla adından söz ettiren Başkan Öztürk’ün gayretli ve azimli çalışmaları ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da katıldığı törenle toplu açılış ve temel atma töreni gerçekleştirildi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Hamza Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melik Durmaz, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ve binlerce kişinin katılımı ile düzenlenen törende yapımı tamamlanan yatırımların açılışı gerçekleştirilip, bio enerji ve organik gübre tesisleri ve et entegre tesislerinin temeli atıldı.

Törende Yozgat Belediyesi’nin mehteran gösterileri izleyenleri büyülerken, göreve geldiği ilk günden itibaren Ovakent’in farklı noktalarında başlatılan çalışmaları kararlılıkla sürdürdüklerini vurgulayan Ovakent Belediye Başkanı Menderes Öztürk, yaklaşık 21 milyon liralık yatırımı Ovakent’e kazandırdıklarını söyledi.

Yaz okulu ve öğrenci yurdu, Kur’an kursu ve 4-6 yaş çocuk kreşi, imam evi ve fakir evlerinin açılışının yapıldığı törende, (BİOGAZ) Bio Enerji ve Organik Gübre Tesisleri ve Et Entegre Tesislerinin temeli atıldı.

Ovakent Belediye Başkanı Menderes Öztürk, yatırımların önemine değindiği konuşmasında, “Görev geldiğimiz ilk günde beldenin öncelikle sorununa neşter vurduk” dedi.

Açılışı yapılan hizmetlerin hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunan Öztürk, (BİOGAZ) Bio Enerji ve Organik Gübre Tesisleri ve Et Entegre Tesislerinin tamamlanması ile birlikte 70 kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

Yapılan yatırımların yaklaşık bedelinin 21 milyon lira olduğunu ifade eden Öztürk, “Bu yatırımlarda bize desteklerini esirgemeyen başta Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Çalışmalarımız, hizmetlerimiz artarak sürecek. Bizim sevdamız Ovakent’tir” diye konuştu.