Otizimli Çocuklar İçin Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği, Çalatlı bölgesinde oluşturmayı planladığı ‘Otizmli Çocuklar Hatıra Ormanı’ sahasında fidanları toprakla buluşturdu.
Yayınlanma tarihi: 24 Nisan 2017, Pazartesi günü, saat: 17:04

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği, Çalatlı bölgesinde oluşturmayı planladığı ‘Otizmli Çocuklar Hatıra Ormanı’ sahasında fidanları toprakla buluşturdu. 

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, Nisan ayının ‘Dünya Otizm Farkındalık’ ayı olduğunu, bu kapsamda daha önce farklı etkinliklere imza attıklarını hatırlattı. Kurca, otizmli çocuklara dikkat çekerek, otizmin nasıl bir hastalık olduğunu herkesin öğrenmesini sağlamak için yaptıkları bu etkinliklere bir yenisini hatıra ormanı oluşturarak, eklemek istediklerini kaydetti. Kurca, "Otizm, erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilecek bir hastalıktır. Ondan dolayı Birleşmiş Milletler, nisan ayını Otizm Farkındalık Ayı olarak tüm dünyada kutlamaktadır. Biz de kendimizce farkındalık oluşturabilme adına çocuklarımızla ormanımıza 500 fidan diktik. Dünyamızın yeşillendirmek de bizler için çok önemlidir" dedi.
 
Çalatlı bölgesinde oluşturulmaya çalışılan hatıra ormanı sahasında fideleri topraklar buluşturanlar arasında bazı il yöneticileri de yer aldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki