Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Akdağmadeni Devlet Hastanesi ortopedi ameliyat çeşitliliğini artırdı. Yeni hizmet binasında hizmet vermeye başlayan Akdağmadeni Devlet Hastanesi, ameliyathane hizmetlerinde çeşitliliği artırarak hastaların mağduriyetini önemli ölçüde azaltmış oldu. 

Kalça ve diz protezleri, kalça protez debritman operasyonları, damar ve sinir tamirleri gerektiren travma cerrahileri gibi operasyonlar artık Akdağmadeni Devlet Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Serdar Erginoğlu tarafından yapılıyor. 

Akdağmadeni Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Peyami Duman yaptığı açıklamada; "Hastanemiz gün geçtikçe bünyesine katılan birimleri ile daha iyi sağlık hizmeti verme noktasında yol kat etmektedir. Erişkin yoğun bakım servisinin açılması ile eş zamanlı olarak hastanemizde yapılabilen ameliyat çeşitliliği artmış bulunmaktadır. Aynı zamanda anestezi uzmanı olarak da çalışmam hasebiyle anestezi açısından riskli grup ameliyatları daha rahat alabilme imkânı doğmuş oldu" dedi. 

Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca ise şunları söyledi; "Akdağmadeni Devlet Hastanemiz merkezimize en uzak olan devlet hastanelerimizden bir tanesidir. Hastanede açmış olduğumuz yoğun bakımın ardından, hastaları yakından takip etme olanağımız doğduğundan, ameliyat çeşitliliği de artmış bulunuyor. Ortopedi ameliyatlarının yelpazesinin Akdağmadeni’nde genişlemesi hasta mağduriyetini önemli ölçüde azaltacaktır. Tüm Akdağmadeni Devlet Hastanesindeki sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.