Örnek Lider Olmuştur

Karacabey, 'Mustafa Kemal Atatürk, insanlık tarihinin yetiştirdiği nadir devlet adamlarındadır.'
Yayınlanma tarihi: 10 Kasım 2015, Salı günü, saat: 09:17

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rektör Karacabey yayınladığı mesajında şunları kaydetti; "Kurtuluş Savaşı mücadelesi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk getirdiği  laik, demokratik ve çağdaş değerlerle modern Türkiye’nin temelini atmıştır. 

Zamanın çok ötesinde geleceği öngören vizyonu ile tüm dünyanın saygı duyduğu Mustafa Kemal Atatürk, insanlık tarihinin yetiştirdiği nadir devlet adamlarındadır.

Atatürk, 20. yüzyılın dünyayı kasıp kavuran savaş ortamında imparatorlukları, devletleri, milletleri yıkıp dünya sahnesinden silen işgalci ve sömürgeci devletlere karşı kazandığı takdire şayan zaferleri ile tüm dünyada  barışın inşa edilmesinde,  diğer milletlerin bağımsızlık mücadelelerinde örnek aldığı bir lider olmuştur. 

Birlik ve beraberlik değerleri ve bilincini oluşturan Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu ve Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 77. yılında rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyorum."

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki