Ormanları Koruyalım Sergisi

Özel Ergin Ortaokulu sekizinci sınıf öğrencisi Müge Işıksoy “Orman Haftası” münasebetiyle doğayı ve ormanları koruyalım temalı kişisel karikatür sergisini açtı.
Yayınlanma tarihi: 26 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 09:09

Özel Ergin Ortaokulu sekizinci sınıf öğrencisi Müge Işıksoy “Orman Haftası” münasebetiyle doğayı ve ormanları koruyalım temalı kişisel karikatür sergisini açtı. Okul fuaye alanında açılan sergi öğretmen, öğrenci ve velilerden tam not aldı.

Doğa ve ormanların önemini insanlara farklı bir dille anlatmak için bu çalışmayı yapmaya karar verdiğini söyleyen Özel Ergin Ortaokulu sekizinci sınıf öğrencisi Müge Işıksoy; “Sergi için ailem ve öğretmenlerimden destek aldım. Bana bu imkânı veren okuluma da teşekkür ediyorum ‘dedi

Müdür yardımcısı Uğraş Koyuncu ise; “Ormanlar, ağaçlarla birlikte diğer bitkiler, hayvanlar, mikroorganizmalar gibi canlı varlıklarla toprak, hava, su, ışık ve sıcaklık gibi fiziksel çevre faktörlerinin birlikte oluşturdukları karşılıklı ilişkiler dokusunu simgeleyen ekosistemler olup, dünya yaşamı için vazgeçilmezdirler.

Bu nedenle ormanlarımızı korumak ve insanları bilinçlendirmek hepimizin görevi. Amacımız öğrencilerimizi sadece sınavlara hazırlamak değil her alanda sorumluluk bilinci kazandırmak. Bu nedenle yaptığı çalışmadan dolayı öğrencimiz Müge Işıksoy’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki