ORAN'da Kurul Başkanı Karacabey

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) 2015 Yılı 1. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Sivas’ta yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 18 Eylül 2015, Cuma günü, saat: 20:39

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) 2015 Yılı 1. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Sivas’ta yapıldı.  Toplantıda görev süresi dolan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık’ın yerine Kurul Başkanlığı’na  Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey seçildi. 

Kalkınma Kurulu Başkanlığı için yapılan seçimde  Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey ile Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü aday oldu.  Yapılan seçimlerde 48 oy alan Rektör Karacabey Başkanlığa, Kadir Pürlü ise 11 oy alarak Başkan Yardımcılığına seçildi.

Seçim sonrası teşekkür konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Kalkınma Kurulu’nun Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın  danışma organı olduğunu söyledi. Prof. Dr. Karacabey; “Kalkınma Kurulu bölgesel gelişme hedefine yönelik olarak; bölgedeki kamu, kurum ve kuruluşları, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve yerel yönetimler arasında işbirliğini geliştirmek ve ajansı yönlendirmek üzere faaliyetlerini sürdürecek.” dedi.

Rektör Karacabey, “Biz de inşallah görev süremizde buna katkı sunacağız. Buradan herkese söylemek isterim. Telefonum 24 saat boyunca açıktır, her zaman bana ulaşıp projelerinizi, beklentilerinizi sunabilirsiniz. Kalkınma Kurulu Başkanlığını iller için, Yozgat’ımız için verimli geçirmek istiyorum.  İlk icraat olarak 24 Kasım 2015 günü Kalkınma Kurulu’nu Yozgat’ta toplayacağız.” ifadelerini kullandı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki